No photo available

Brett Kaliner

Class of 2017

106, 113

2013-2014: Section 3rd; District 3rd (AAA)
2014-2015: Section 1st; District 1st; Region 4th; State DNP (AAA)
2015-2016: Section 1st; District 3rd; Region DNP (AAA)
2016-2017: Section 1st; District 1st; Region 3rd; State DNP (AAA)

Stats for 2014-2015 West Chester Rustin (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2013-2014 Post-Season
12/6/14 113 John Bosio (Avon Grove) W 1:10 (pin)  
12/6/14 113 Romeo Eaddy (Hamburg) W 1:55 (pin) Section: DNP (AA)
12/6/14 113 Zach Fisher (Plymouth Whitemarsh) W 2:56 (pin)  
12/6/14 113 Raymond Calderaio (Central Bucks South) W 4:35 (pin) Section: DNP (AAA)
12/12/14 113 Justin Moyer (Cocalico) W 0:46 (pin) Section: DNP (AAA)
12/13/14 113 Grayson Charles (Solanco) L 4-3  
12/13/14 113 Luke Molsky (Northern York) W 1:31 (pin)  
12/13/14 113 Aidan Burke (Council Rock North) L 3-0 Section: 4th
District 1-AAA: DNP
12/13/14 113 Max Styer (Pequea Valley) W 16-0 (TF) Section: 3rd
District 3-AA: 4th
Region SE-AA: DNP
12/17/14 113 Mary Nichols (Kennett) W 3:27 (pin) Section: 8th (AAA)
12/20/14 113 Brad Mallon (Hatboro-Horsham) W 3:03 (pin)  
12/21/14 113 Alexander Holloway (Susquehannock) W 2:19 (pin) Section: DNP (AAA)
12/21/14 113 Trent Snader (Trinity) L 2-1  
1/3/15 113 Aaron Rump (Chambersburg) L 1-0 Section: 2nd
Region SC-AAA: 5th
1/3/15 113 Joshua Rivera (Scranton) W 13-0 (major) District 2-AAA: DNP
1/3/15 113 Bishop McNamara W Forfeit  
1/3/15 113 Jose Morales (Conestoga Valley) L 8-6 Section: 3rd
Region SC-AAA: DNP
1/3/15 113 Chase Mader (Lower Dauphin) W 1:25 (pin) Section: DNP (AAA)
1/7/15 113 Jake Taylor (Unionville) L 3-1 Section: 5th
District 1-AAA: DNP
1/10/15 113 James Silvi (Episcopal Academy) W 2:49 (pin)  
1/10/15 113 Jacob Reid (West Chester Henderson) W 3-2 RO Section: 6th
District 1-AAA: DNP
1/10/15 113 James Strommer (Downingtown East) L 7-6 SV Section: 4th
District 1-AAA: DNP
1/14/15 113 Luke Wilson (Great Valley) W 2:35 (pin)  
1/22/15 106 Jared Kuhns (Upper Perkiomen) W 1:08 (pin)  
1/23/15 106 Harry Marr (Oxford Area) W 2:56 (pin)  
1/28/15 113 Cameron Gillies (Sun Valley) W 0:55 (pin)  
1/30/15 113 Tyler Blum (West Chester East) W 3:31 (pin)  
2/4/15 113 Rico Camacho (Octorara) W 17-2; 5:48 (TF) Section: 3rd
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: DNP
2/6/15 113 Jacob Reid (West Chester Henderson) W 5-2 Section: 6th
District 1-AAA: DNP
2/14/15 106 Owen Rogers (Unionville) W 0:46 (pin)  
2/14/15 106 Brett Horne (Downingtown East) W 3:35 (TF)  
2/14/15 106 Logan Reigel (Kennett) W 2:45 (pin)  
2/21/15 106 Harry Marr (Oxford Area) W 6:00 (TF)  
2/21/15 106 Doug Zapf (Downingtown West) W 3:33 (pin)  
2/21/15 106 Marco DiBattista (Plymouth Whitemarsh) W 13-3 (major)  
2/27/15 106 Antonio Martoccio (Pennsbury) W 5:21 (pin)  
2/28/15 106 Matt Parker (Pennridge) L 3-0 Section: 1st
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: DNP
2/28/15 106 Vince Tavani (Haverford High) W 0:13 (pin) Section: 4th
District 1-AAA: DNP
2/28/15 106 Jakob Campbell (Boyertown) L 5-1 Section: 1st
District 1-AAA: 1st
Region SE-AAA: 2nd
State AAA: DNP
3/5/15 106 Stefhen Caple (West Scranton) W 6-4 District 2-AAA: 1st
Region NE-AAA: DNP
3/5/15 106 Chris Wright (Central Dauphin) L 14-2 (major)  
3/5/15 106 Antonio Martoccio (Pennsbury) W 4-1  
3/6/15 106 Jobe Chishko (Penn Trafford) L 4-0