No photo available

Costas Hatzipavlides

Class of 2016

182, 195

2012-2013: Section 6th; District DNP (AAA)
2013-2014: Section 4th; District DNP (AAA)
2014-2015: Section 1st; District 1st; Region 5th; State DNP (AAA)
2015-2016: Section 1st; District 1st; Region 4th; State DNP (AAA)

Stats for 2015-2016 West Chester Rustin (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2014-2015 Post-Season
12/5/15 182 Harry Green (Archbishop Wood) W 6-3 Section: 1st
District 1-AAA: 6th
12/5/15 182 Ignacion Reynoso (Hamburg) L 4-2 Section: 3rd
District 3-AA: 3rd
Region SE-AA: 4th
State AA: DNP
12/11/15 182 Dan Boruta (Council Rock North) W 14-1 (major)  
12/12/15 182 Matt Loiseau (Penn Manor) L 2-1 Section: 4th (AAA)
12/12/15 182 Brayden Peck (Avon Grove) W 5-1 Section: 8th (AAA)
12/12/15 182 Abdul Saad (Cocalico) W 7-2 Section: 2nd
Region SC-AAA: 4th
State AAA: DNP
12/12/15 182 Jake Kelly (Lampeter-Strasburg) W 7-5 Section: 4th (AAA)
12/12/15 182 Isaiah Dickson (Central York) W 4-0 Section: 3rd
Region SC-AAA: DNP
12/16/15 182 Kennett W Forfeit  
12/19/15 182 Gregg Harvey (Boyertown) L 2-0 Section: 1st
District 1-AAA: 1st
Region SE-AAA: 2nd
State AAA: 6th
12/19/15 182 Austin Clayton (St. George's Technical, DE) W 12-5  
12/19/15 182 Reid Chaconas (Glenelg, MD) W 4:44 (pin)  
12/19/15 182 John Borst (Sherando, VA) L 10-1 (major)  
12/30/15 182 Blaise Zeiders (Selinsgrove) W 2:56 (pin)  
12/30/15 182 Eric Budnovitch (Williamsport) W 19-3 (TF) District 4-AAA: 3rd
12/30/15 182 Brett Rebuck (Shamokin) W 2:52 (pin) Section: DNP (AA)
12/30/15 182 John-Mark Miller (Punxsutawney) W 2:08 (pin)  
12/30/15 182 Tyreek Lozano (West Scranton) W 2:48 (pin) District 2-AAA: DNP
1/6/16 182 Mike Manieri (West Chester East) W 16-1; 2:52 (TF)  
1/9/16 182 J.P. Richardson (Chichester) W 0:53 (pin)  
1/9/16 182 Jared Barley (Spring Grove) W 3:52 (pin) Section: DNP (AAA)
1/9/16 195 Garnet Valley W Forfeit  
1/13/16 195 Michael Maguire (Unionville) W 2:59 (pin) Section: 8th
District 1-AAA: 6th
1/15/16 195 Nick Sudell (Plymouth Whitemarsh) W 15-0 (TF) Section: 3rd
District 1-AAA: DNP
1/20/16 195 Joe Campbell (Great Valley) W 18-1 (TF)  
1/27/16 182 David Cox (Oxford Area) W 9-2  
1/28/16 195 Owen Verespy (North Penn) W 8-3 Section: DNP (AAA)
2/3/16 182 Nicholas Bailey (Sun Valley) W 15-0 (TF) Section: DNP (AAA)
2/5/16 182 Coltrane Mosley-Jones (Upper Darby) W 2:17 (pin) Section: 5th
District 1-AAA: DNP
2/5/16 195 Tim Moran (Spring-Ford) W 0:39 (pin)  
2/6/16 195 Josh Wileczek (Downingtown East) W 1:59 (pin)  
2/10/16 182 Brandon Jackson (Octorara) W 1:49 (pin) Section: DNP (AAA)
2/12/16 195 West Chester Henderson W Forfeit  
2/20/16 182 Kevin Clements (Downingtown West) W 15-1 (major) Section: DNP (AAA)
2/20/16 182 Brayden Peck (Avon Grove) W 1:49 (pin) Section: 8th (AAA)
2/20/16 182 Sean McBride (Coatesville) W 10-2 (major) Section: 5th
District 1-AAA: DNP
2/27/16 182 Dylan Smallacombe (Unionville) W 2:31 (pin) Section: 8th (AAA)
2/27/16 182 Brayden Peck (Avon Grove) W 10-2 (major) Section: 8th (AAA)
2/27/16 182 Brent Czajkowski (Downingtown East) W 11-2 (major) Section: 3rd
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: DNP
3/4/16 182 Nick Bonomo (Quakertown) W 6-3 Section: 2nd
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: 6th
3/5/16 182 Gregg Harvey (Boyertown) L 10-3 Section: 1st
District 1-AAA: 1st
Region SE-AAA: 2nd
State AAA: 6th
3/5/16 182 Nate Brennan (Ridley) W 3-0 Section: 6th
District 1-AAA: DNP
3/5/16 182 Nick Bonomo (Quakertown) L 1:26 (pin) Section: 2nd
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: 6th
3/10/16 182 Mike Mahon (Fox Chapel) W 6-0 Section: 3rd
Region SW-AAA: DNP
3/10/16 182 Brinton Simington (Altoona) W 3-1 District 6-AAA: 1st
Region NW-AAA: DNP
3/11/16 182 Drew Peck (Chambersburg) L 9-5 Section: 1st
Region SC-AAA: 2nd
State AAA: DNP
3/11/16 182 Colin McCracken (Waynesburg Central) L 5-1 Section: 3rd
Region SW-AAA: DNP