No photo available

Chase Gallik

Class of 2015

145, 152, 160

2011-2012: District 2nd; Region DNP (AAA)
2012-2013: District 2nd; Region DNP (AAA)
2013-2014: District 3rd; Region DNP (AAA)
2014-2015: District 1st; Region 2nd; State 6th (AAA)

Stats for 2014-2015 Wallenpaupack (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2013-2014 Post-Season
12/6/14 152 Wally Heinzelman (Waverly, NY) W 0:47 (pin)  
12/6/14 152 Dominick Parker (Shikellamy) W 1:47 (pin)  
12/6/14 152 Jacob Hand (Elk Lake) W 0:45 (pin)  
12/6/14 152 Brice Barto (Wyalusing) W 1:04 (pin)  
12/6/14 152 Bryce Steele (Tunkhannock) W 1:02 (pin)  
12/10/14 160 West Scranton W Forfeit  
12/13/14 152 Kyle Strokes (Honesdale) W 0:26 (pin)  
12/13/14 152 Jacob Hand (Elk Lake) W 0:45 (pin)  
12/13/14 152 Kazim Bakhriyev (Scranton) W Disq. District 2-AAA: 3rd
Region NE-AAA: 4th
12/16/14 160 Jimmy Stuart (Lake Lehman) W 5:30 (pin)  
12/17/14 152 Nick Carr (Abington Heights) W 9-4 District 2-AAA: DNP
12/18/14 152 Dan McCarroll (James M. Coughlin) W 1:42 (pin)  
12/27/14 145 Bertin Stuckart (Scranton) W 0:20 (pin) District 2-AAA: DNP
12/27/14 145 Ted Limberiou (Schuylkill Valley) W 0:22 (pin)  
12/28/14 145 Alex Quick (Port Jervis, NY) W 0:19 (pin)  
12/28/14 145 Tyler DeLorenzo (East Stroudsburg South) W 7-2  
1/7/15 152 Bertin Stuckart (Scranton) W 2:13 (pin) District 2-AAA: DNP
1/10/15 152 Mike Johnson (Norristown) W 0:54 (pin) Section: 6th (AAA)
1/10/15 152 Tommy Redmond (Radnor) W 0:37 (pin) Section: DNP (AAA)
1/10/15 160 Nick Brancato (William Tennent) W 0:18 (pin) Section: DNP (AAA)
1/10/15 160 Matt Stillman (Unionville) W 0:44 (pin) Section: DNP (AAA)
1/10/15 160 Dave McFadden (DePaul Catholic, NJ) L (TF)  
1/14/15 152 Robert Korfmann (Delaware Valley) W 0:54 (pin)  
1/17/15 152 Scott Klouser (Canton) W 0:31 (pin)  
1/17/15 152 Hunter Nelson (Cedar Cliff) W 0:23 (pin)  
1/17/15 152 Kyle Crane (Berwick) W 1:25 (pin)  
1/17/15 152 Dakota Nixon (Muncy) L 7-4 Section: 1st
District 4-AA: 4th
Region NE-AA: 2nd
State AA: 6th
1/17/15 160 Dalton Ray (Tunkhannock) L 6-3  
1/21/15 152 Keegan Werner (Honesdale) W 1;36 (pin)  
1/31/15 152 Jacob Heylek (James M. Coughlin) W 0:33 (pin)  
1/31/15 152 Hazleton Area W Forfeit  
2/4/15 152 Brandon Belfonti (Crestwood) W 1:49 (pin)  
2/5/15 152 Jake Hendricks (Wyoming Seminary) W 5-4  
2/20/15 145 Joseph Larock (Hazleton Area) W 0:19 (pin)  
2/20/15 145 Nick Johannes (Honesdale) W 1:09 (pin) District 2-AAA: DNP
2/21/15 145 Xavier Barber (Dallas) W 1:35 (pin) District 2-AAA: DNP
2/21/15 145 Mike Manley (Tunkhannock) W 1:01 (pin) District 2-AAA: DNP
2/27/15 145 Ronald Nguyen (Allentown Dieruff) W 4:45 (pin) District 11-AAA: DNP
2/28/15 145 Cole Karam (Bethlehem Catholic) W 9-1 (major)  
2/28/15 145 James Saylor (Easton) L 10-1 (major) District 11-AAA: 2nd
Region NE-AAA: 2nd
State AAA: DNP
3/5/15 145 Trevor Corl (Bellefonte) W 5:47 (pin) District 6-AAA: 1st
Region NW-AAA: 1st
State AAA: DNP
3/6/15 145 Alex Klucker (East Pennsboro) W 11-2 (major) Section: 1st
Region SC-AAA: DNP
3/7/15 145 Patrick Duggan (Cumberland Valley) L 0:47 (injury) Section: 1st
Region SC-AAA: 1st
State AAA: 3rd
3/7/15 145 Hayden Hidlay (Mifflin County) L Forfeit District 6-AAA: 1st
Region NW-AAA: 1st
State AAA: 6th
3/7/15 145 Jonathan Ross (Northern York) L Forfeit Section: 1st
Region SC-AAA: 5th