No photo available

Cael Markle

Class of 2022 (Sophomore)

106, 113, 120

2018-2019: District 3rd; Region DNP (AA)

Stats for 2018-2019 Saucon Valley (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2017-2018 Post-Season
12/7/18 113 Nolan Barr (Clearfield) L 15-4 (major)  
12/7/18 113 Jacob Gray (Hughesville) W 2:47 (pin)  
12/8/18 113 John Corra (Hazleton Area) W 7-6 District 2-AAA: DNP
12/8/18 113 Chase Crawley (Muncy) W 4-0  
12/8/18 113 Seth Donovan (Titusville) L 3:37 (pin) Section: 2nd
District 10-AA: DNP
12/8/18 113 Taylor Weaver (Central Mountain) L 0:51 (pin)  
12/12/18 113 Joshua Bauman (Notre Dame-Green Pond) L 0:45 (pin) District 11-AA: 3rd
Region SE-AA: 5th
State AA: DNP
12/18/18 113 Cole Brown (Catasauqua) W 9-1 (major)  
12/20/18 113 George Pultz (Pen Argyl) W (pin)  
12/22/18 113 Dylan Andruzzi (Smyrna, DE) W 5:48 (pin)  
12/22/18 113 Joey Miranda (Kingsway, NJ) L 14-8  
12/22/18 113 Brenden Barnes (Benedictine College Prepatory, VA) L 2:34 (pin)  
12/28/18 113 Kayden Clark (Northern Lebanon) W 3:23 (pin)  
12/28/18 113 Kyle Waterman (Council Rock South) L 0:51 (pin) Section: 2nd
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: 1st
State AAA: 5th
12/28/18 113 Stephen Klimek (Pen Argyl) W 0:52 (pin)  
12/28/18 113 Christopher Wood (Garnet Valley) L 9-2  
1/2/19 113 Deacon Dickinson (Southern Lehigh) W 1:11 (pin)  
1/4/19 113 Travis Norman (Delaware Valley) W 3:40 (pin)  
1/4/19 113 Kade Davidheiser (Boyertown) W 9-0 (major)  
1/9/19 120 Robert Curley (Bangor) W 1:23 (pin)  
1/12/19 113 Tyler Geiger (Souderton) W 10-6  
1/12/19 113 Mason Grodzki (Pennsbury) W 11-6  
1/12/19 113 Michael Jimenez (North Penn) W 1:20 (pin)  
1/12/19 120 Josh Miller (Central Dauphin) L 1:51 (pin) Section: 3rd
Region SC-AAA: 6th
1/15/19 113 Gabriel Ramos (Palmerton) W 5-0  
1/17/19 120 Blaze Hartrum (Wilson Area) W 3:06 (pin)  
1/23/19 113 Palisades W Forfeit  
1/28/19 113 Cole Brown (Catasauqua) W 9-0 (major)  
1/28/19 120 Blaze Hartrum (Wilson Area) W 5:15 (pin)  
1/31/19 113 Gabe Heaney (Jim Thorpe) W 5:28 (pin)  
2/2/19 113 Lukas Ferguson (Lehighton) W 0:53 (pin)  
2/2/19 113 Tony Morello (Notre Dame-Green Pond) L 6:49 SV (pin)  
2/7/19 113 Chase Crawley (Muncy) W 0:25 (pin)  
2/8/19 106 Aaron Edwards (Burrell) L 7-2  
2/8/19 113 Cole Bayless (Reynolds) L 1:10 (pin)  
2/9/19 106 Owen Reinsel (Brookville) L 2:22 (pin)  
2/22/19 106 Aaron Gardner (Palmerton) W 0:07 (pin)  
2/22/19 106 Caden Poff (Wilson Area) L 10-9  
2/23/19 106 George Pultz (Pen Argyl) W 0:53 (pin)  
2/23/19 106 Carver Moyer (Salisbury Township) W 3:50 (pin)  
2/23/19 106 Travis Anderson (Pine Grove) W 5-4 District 11-AA: 2nd
Region SE-AA: DNP
2/23/19 106 William Schwartz (Jim Thorpe) W 1:55 (pin) District 11-AA: DNP
3/1/19 106 Ganon Smith (Newport) L 2-0  
3/2/19 106 Evan Maag (Notre Dame-Green Pond) W 0:20 (pin)  
3/2/19 106 Matt Vulakh (Pope John Paul II) L 2:15 (pin) Section: 1st
District 1-AAA: 1st
Region SE-AAA: 2nd
State AAA: 8th