No photo available

Cal Schoffstall

Class of 2020 (Senior)

132, 138, 145

2016-2017: District 2nd; Region 4th; State DNP (AA)
2019-2020: District DNP (AAA)

Stats for 2019-2020 Pottsville (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2018-2019 Post-Season
12/7/19 138 Dave Evans (Tunkhannock) L 5-1 District 2-AA: 1st
Region NE-AA: 1st
State AA: DNP
12/7/19 145 Joe Rivas (Wyoming Valley West) W 0:45 (pin)  
12/7/19 145 Quin Scott (Emmaus) W 0:49 (pin) District 11-AAA: DNP
12/7/19 145 Alex Holderbaum (Shippensburg) W 17-1 3:39 (TF)  
12/7/19 138 Dominic Talafous (Kutztown) W 0:24 (pin)  
12/11/19 145 Sami Good (Pine Grove) W 1:38 (pin)  
12/13/19 132 Jaciah Whitcomb (Cumberland Valley) W 3:34 (16-0) (TF)  
12/13/19 132 Alex Coppolo (Bellefonte) L 5-4 District 6-AAA: 4th
Region NW-AAA: DNP
12/13/19 132 Griffin Hollingsworth (Garnet Valley) W 1:45 (injury) Section: 3rd
Region SE-AAA: DNP
12/14/19 132 Ben Eckenrod (Thomas Jefferson) W 5:00 (18-3) (TF) Section: 1st (AAA)
12/14/19 132 Dylan Evans (Chartiers Valley) W 12-7  
12/14/19 132 Jimmy Baxter (Canon McMillan) W 9-6 Section: 1st
Region SW-AAA: DNP
12/14/19 132 Jacob Blair (Muncy) L 9-3  
12/18/19 138 Ryan Freed (Blue Mountain) W 1:08 (pin)  
12/20/19 138 Joseph Harris (West Scranton) W 0:30 (pin)  
12/27/19 132 William Smyser (Spring Grove) W 0:45 (pin) Section: DNP (AAA)
12/27/19 132 Amir Pierce (Smyrna, DE) W 17-9 (major)  
12/28/19 132 Dylan Ramsey (Shippensburg) W 6-1 Section: 4th
Region SC-AAA: 5th
12/28/19 132 Adam Jacob (East Pennsboro) W 4-2 Section: 1st
District 3-AA: 1st
Region SE-AA: 1st
State AA: 6th
12/28/19 132 Joshua Pence (James W. Robinson, VA) W 13-6  
1/4/20 132 Allentown Central Catholic W Forfeit  
1/4/20 132 Spencer Bowman (Dallastown) W 1:05 (pin)  
1/4/20 132 Mike Milkowich (Upper Perkiomen) W 18-2 (TF) Section: 2nd
Region SE-AAA: DNP
1/4/20 132 Isiah Vizcarrondo (Faith Christian Academy) W 18-3 5:43 (TF) District 1-AA: 2nd
Region SE-AA: DNP
1/4/20 132 Kyle Vernon (Hamburg) W 16-1 (TF) Section: 2nd
District 3-AA: 6th
Region SE-AA: DNP
1/8/20 132 Devin Schlier (Tamaqua) W 0:14 (pin)  
1/10/20 132 Nasier Sutton (Fort Cherry) W 2:00 (pin) Section: 4th
District 7-AA: DNP
1/10/20 132 Gianni Bertucci (Hopewell) W 20-4 3:58 (TF) Section: 2nd
District 7-AA: DNP
1/11/20 132 Wyatt Conley (Weir, WV) W 17-5 (major)  
1/11/20 132 Nathan Yagle (McGuffey) W 19-10 (major) Section: 1st
District 7-AA: 3rd
Region SW-AA: 6th
State AA: DNP
1/15/20 132 Robert Murphy (Jim Thorpe) W 0:18 (pin)  
1/17/20 132 Robert Murphy (Jim Thorpe) W 0:35 (pin)  
1/17/20 132 Dalton Touchinsky (Blue Mountain) L 4:31 (injury)  
1/17/20 132 Michael Sterner (North Schuylkill) L (injury) District 11-AA: DNP
1/17/20 132 Lucas Sangiuliano (Lehighton) L (injury) District 11-AA: 4th
Region SE-AA: DNP
2/21/20 132 O'Ryan Reid (Bethlehem Liberty) W 16-1 3:07 (TF)  
2/21/20 132 Bryan Diaz (Parkland) L 0-0 2:00 (injury) District 11-AAA: DNP
2/22/20 132 Avia Bibeau (East Stroudsburg North) L Forfeit