No photo available

Gino Ianelli

Class of 2020 (Senior)

152, 160

2017-2018: District DNP (AAA)
2018-2019: District DNP (AAA)
2019-2020: District DNP (AAA)

Stats for 2019-2020 Pocono Mountain East (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2018-2019 Post-Season
12/7/19 152 Nathan Barton (Blue Ridge) W 2:40 (pin)  
12/7/19 152 Adam Pfleger (Wallenpaupack) W 1:13 (pin)  
12/7/19 152 Wyoming Area W Forfeit  
12/7/19 152 Ramon Carrero (Montrose) W 1:08 (pin) District 2-AA: DNP
12/7/19 152 Jacob Bennett (Sayre) W 1:07 (pin) Section: 4th
District 4-AA: DNP
12/11/19 152 Zachary Beblavy (Whitehall) W 17-0 (TF)  
12/13/19 160 Drew Schmidt (Emmaus) W 3:32 (pin)  
12/18/19 152 Haider Sohail (Stroudsburg) W 4:26 (pin) District 11-AAA: DNP
12/20/19 152 Jamie Pahler (Wilkes-Barre Area) W 6-1 District 2-AAA: 3rd
Region NE-AAA: DNP
12/20/19 152 Harrison Bernhard (Northwestern Lehigh) W 7-6 District 11-AA: DNP
12/20/19 152 Nicholas Alejandro (East Stroudsburg South) L 3-2 UTB  
12/20/19 152 Lenny Keyes (Landstown, VA) W 6-2  
12/21/19 152 Jamie Pahler (Wilkes-Barre Area) W 5-4 District 2-AAA: 3rd
Region NE-AAA: DNP
12/21/19 152 Tommy Baldwin (Princess Anne, VA) L 8-4  
12/21/19 152 Josh Bonomo (Lake Lehman) L 12-2 (major) District 2-AA: 3rd
Region NE-AA: 5th
12/27/19 152 Aiden Jaskulski (Greater Nanticoke) W 1:20 (pin) District 2-AAA: DNP
12/27/19 152 C.J. Demark (Pittston Area) W 15-2 (major) District 2-AAA: DNP
12/28/19 152 Logan Newton (Wyalusing) W 1:35 (pin) Section: 2nd
District 4-AA: 5th
Region NE-AA: DNP
12/28/19 152 Matthew Leslie (Western Wayne) L 13-5 (major) District 2-AA: 3rd
Region NE-AA: DNP
1/10/20 152 Joel Bitler (Lampeter-Strasburg) W 0:47 (pin)  
1/10/20 152 Chris Yanko (West Chester Rustin) W 2-1  
1/10/20 152 Alec Supanick (North Star) L 8-0 (major) District 5-AA: 1st
Region SW-AA: 4th
State AA: DNP
1/11/20 152 Kevin Vanwormer (Cranberry) W 9-7  
1/11/20 152 Simon Bolinger (Strath Haven) L 9-4 Section: 2nd
Region SE-AAA: DNP
1/11/20 152 Chris Yanko (West Chester Rustin) W 2:12 (pin)  
1/15/20 152 Jamar Harrison (Allentown Allen) L 0:27 (pin) District 11-AAA: DNP
1/16/20 152 Jose Fiegueroa (Allentown Dieruff) W 1:17 (pin)  
1/21/20 152 Jagger Condomitti (Northampton) L 4:50 (pin) District 11-AAA: 2nd
Region NE-AAA: 2nd
State AAA: 4th
1/22/20 152 Jake Dressler (Nazareth) L 3-1 District 11-AAA: 3rd
Region NE-AAA: 4th
State AAA: DNP
1/23/20 152 Marcus McNeill (East Stroudsburg South) W 3:23 (pin)  
1/25/20 152 Dennis Nugra (Pocono Mountain West) W 1:03 (pin)  
1/29/20 152 Tye'Mere Shields (Pocono Mountain West) W 1:27 (pin)  
2/21/20 152 Jackson Marcantonio (Bethlehem Liberty) W 3-2  
2/21/20 152 Wayne McIntyre (East Stroudsburg North) L 6-1 District 11-AAA: DNP
2/22/20 152 Luke Yatcilla (Parkland) L 3-1 SV