No photo available

Gino Ianelli

Class of 2020 (Senior)

138, 145, 152

2017-2018: District DNP (AAA)
2018-2019: District DNP (AAA)
2019-2020: District DNP (AAA)

Stats for 2018-2019 Pocono Mountain East (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2017-2018 Post-Season
12/8/18 145 Baylee Butler (Greater Nanticoke) W 0:42 (pin)  
12/8/18 138 Cole Soden (Blue Ridge) W 1:55 (pin) District 2-AA: DNP
12/8/18 138 Pat Mariotti (Scranton Prep) W 1:38 (pin)  
12/8/18 138 Terrence Brozonis (Elk Lake) W 1:30 (pin)  
12/12/18 138 Michael Gomes (Bethlehem Freedom) W 3:00 (pin)  
12/15/18 138 Lincoln Heck (Wyoming Seminary) L 3:13 (pin)  
12/15/18 138 Lenny Keyes (Landstown, VA) W 4:35 (pin)  
12/16/18 138 John Baloga (St. Anthony's, NY) W 4-3  
12/16/18 138 T.J. Alderfer (Faith Christian Academy) L 2-0 District 1-AA: 1st
Region SE-AA: DNP
12/16/18 138 Mark Venson (Bound Brook, NJ) L 6-0  
12/19/18 138 Laquan Johnston Blake (Allentown Allen) W 1:06 (pin)  
12/20/18 138 Patrick Gould (East Stroudsburg South) L 17-1 2:38 (TF) District 11-AAA: 2nd
Region NE-AAA: 1st
State AAA: DNP
12/28/18 138 Connor Wrobleski (Wyoming Area) L 6-4  
12/28/18 138 Brendan Kanna (Montrose) W 2:20 (pin) District 2-AA: DNP
12/28/18 138 Randy Bonitz (West Scranton) W 1:40 (pin) District 2-AAA: 5th
12/29/18 138 Alejandro Garcia (St. Joseph's Prep) W 2:42 (pin) Section: 4th
District 12-AAA: 4th
Region NE-AAA: DNP
12/29/18 138 Darren Clarke (James M. Coughlin) W Forfeit District 2-AAA: 1st
Region NE-AAA: DNP
12/29/18 138 Bailey Cohick (Troy) L 3-1 Section: 3rd
District 4-AA: DNP
1/3/19 152 Ceasar Lewis (Pocono Mountain West) W 5:18 (pin)  
1/5/19 145 Jack Brion (Emmaus) W 3:27 (pin)  
1/5/19 145 Sebastian Salazar (Northeast High) W 13-3 (major)  
1/5/19 145 Harrison Bernhard (Northwestern Lehigh) L 11-3 (major) District 11-AA: 4th
Region SE-AA: DNP
1/5/19 145 Dylan Gino (Catasauqua) W 12-5  
1/9/19 152 Joseph Ferraina (Nazareth) L 7-1  
1/10/19 145 Brad Hinkle (Allentown Dieruff) W 1:14 (pin)  
1/16/19 145 Luke Yatcilla (Parkland) L 10-6  
1/17/19 145 Colby Reyburn (Allentown Central Catholic) W 0:28 (pin)  
1/24/19 145 Dominick Apgar (Easton) L 15-10  
1/26/19 145 Aiden Toussaint (Whitehall) W 1:02 (pin) District 11-AAA: DNP
2/22/19 145 Shane Storm (Bethlehem Freedom) W 0:55 (pin)  
2/22/19 145 Nate Stefanik (Nazareth) L 2:23 (pin) District 11-AAA: 3rd
Region NE-AAA: 2nd
State AAA: 6th
2/23/19 145 Jared Reto (Bangor) W 1:33 (pin) District 11-AAA: DNP
2/23/19 145 Kale Cummings (Parkland) L 5-2