No photo available

Jason Zollers

Class of 2018

2015-2016
Weights
152, 160

Stats for 2015-2016 Owen J. Roberts High School (Varsity)

View Jason's full stats/profile

Click on a column heading to sort that column.

Scroll the below table left/right to see the full data.
Date Wt Opponent (Team) Result 2014-2015 Post-Season
12/5/15 160 Nick Raffety (Unionville) L 3:45 (pin)  
12/5/15 160 Luke Ely (Council Rock North) L 4:51 (pin) Section: 3rd
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: DNP
12/5/15 160 Paul Gartman (Garnet Valley) L 9-5  
12/11/15 160 Dylan Schwartz (Council Rock South) L 1:01 (pin) Section: 1st
District 1-AAA: 1st
Region SE-AAA: 1st
State AAA: DNP
12/11/15 160 Gavin Funovits (Seneca Valley) W 4-2 Section: DNP (AAA)
12/12/15 160 Dazion Casto (Erie McDowell) L 0:28 (pin)  
12/29/15 152 Trenton Sheaffer (Huntingdon) W 5:27 (pin) District 6-AA: DNP
12/29/15 152 Nolan Poust (New Oxford) L 5:07 (pin) Section: 4th
Region SC-AAA: DNP
12/29/15 152 Josh McGilvary (Pittston Area) W 3:30 (pin)  
12/29/15 152 Tanner Weaver (Central Mountain) L 2:17 (pin) District 6-AAA: 5th
1/6/16 152 Ed Marcavage (Perkiomen Valley) W 1:13 (pin)  
1/9/16 152 Jacob Miller (Boyertown) L 1-0  
1/13/16 152 Sayer Campbell (Methacton) W 7-1  
1/16/16 152 Felix Belga (Cumberland Valley) L 18-1 (TF)  
1/16/16 152 Nate Arndt (Musselman, WV) L 13-4 (major)  
1/20/16 152 Alex Washington (Phoenixville) W 3:38 (pin)  
1/27/16 160 Mike Lockhoff (Upper Perkiomen) L 3:57 (pin) Section: 6th (AAA)
1/28/16 160 Luke Ely (Council Rock North) L 0:44 (pin) Section: 3rd
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: DNP
2/3/16 160 Brett McGill (Spring-Ford) L 3-2  
2/5/16 160 Shane Flanagan (Council Rock South) L 6-4 Section: 2nd
District 1-AAA: 6th
2/5/16 160 Stephen Blanchard (Pennridge) L 3-0 Section: DNP (AAA)
2/10/16 152 Bryan Bendig (Pope John Paul II) W 0:38 (pin)  
2/11/16 160 Saddiq Ibn-Mustafah (Pottstown) L 1:30 (pin) Section: 2nd
District 1-AAA: DNP
2/20/16 152 Mason Pennypacker (Pottstown) L 11-3 (major) Section: 4th
District 1-AAA: 4th
Region SE-AAA: DNP
2/20/16 152 Christian Pace (Pottsgrove) W 7-4 Section: DNP (AAA)
2/20/16 152 Sayer Campbell (Methacton) W 3-1  
2/20/16 152 Mike Lockhoff (Upper Perkiomen) L 9-7 Section: 6th (AAA)
2/27/16 152 Matthew Splain (Strath Haven) W 5-0  
2/27/16 152 Max Livingston (Upper Darby) W 7-6 OT UTB Section: 3rd
District 1-AAA: 5th
2/27/16 152 Hunter Vogels (Boyertown) L 18-3 5:34 (TF) Section: 3rd
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: 6th
2/27/16 152 Brody Brush (Lower Merion) L 8-4 Section: 2nd
District 1-AAA: 5th
2/27/16 152 Mason Pennypacker (Pottstown) W Forfeit Section: 4th
District 1-AAA: 4th
Region SE-AAA: DNP