No photo available

Conner Harer

Class of 2024 (Junior)

2021-2022
Weights
145, 152, 160

Stats for 2021-2022 Montgomery High School (Varsity)

View Conner's full stats/profile

Click on a column heading to sort that column.

Scroll the below table left/right to see the full data.
Date Wt Opponent (Team) Result 2020-2021 Post-Season
12/10/21 152 Connor Wetzel (Shikellamy) W 2:20 (18-3) (TF)  
12/10/21 152 Ean Wilson (Boiling Springs) W 3:12 (15-0) (TF) Section: 5th (AA)
12/11/21 152 Andrew Christie (Bishop McDevitt) W 3-0 Section: 2nd
District 3-AA: 3rd
Region SE-AA: 2nd
State AA: DNP
12/11/21 152 Kaiden Wagner (Lewisburg) W 3-1 Section: 1st
District 4-AA: 2nd
Region NE-AA: 1st
State AA: 5th
12/14/21 152 Mount Carmel W Forfeit  
12/16/21 152 Sugar Valley Rural Charter W Forfeit  
12/18/21 152 James Culvey (Coudersport) W 0:20 (pin) District 9-AA: DNP
12/18/21 160 Jace Gunther (Towanda) W 0:36 (pin)  
12/18/21 152 Skyler Hughes (Williamson) W 1:02 (pin)  
12/18/21 152 Anthony Evanitsky (Wyoming Area) W 15-4 (major)  
12/18/21 152 Weston Whapham (Danville) W 0:17 (pin) Section: 3rd
District 4-AA: 6th
12/21/21 152 Wyatt Gavitt (Hughesville) W 1:00 (pin)  
12/23/21 152 Isaiah Betz (Warrior Run) W 2:54 (pin)  
1/7/22 145 Sam Fisher (St. Joseph's Prep) W 0:28 (pin) District 12-AAA: DNP
1/7/22 145 Krist Vizcarra (North Allegheny) W 19-4 1:58 (TF)  
1/7/22 145 Brecken Cieleski (Brookville) W 0:55 (pin) District 9-AA: 4th
1/8/22 145 Nolan Liess (Penfield, NY) W 13-7  
1/8/22 145 Noah Teeter (Forest Hills) W 21-9 (major) Section: 2nd
District 6-AA: 4th
1/11/22 145 Muncy W Forfeit  
1/13/22 152 Evan Brokenshire (Benton) W 24-7 3:52 (TF)  
1/15/22 145 Mason Holva (Salisbury Township) W 0:45 (pin)  
1/15/22 145 Jacob Dean (Wellsboro) W 0:10 (pin)  
1/15/22 145 Marcus Tapper (Upper Dauphin) W 0:26 (pin)  
1/15/22 145 Juan Moya (Parkland) W 1:33 (pin) District 11-AAA: DNP
1/15/22 145 Kyle Ferster (Midd-West) W 0:12 (injury)  
1/18/22 145 Jersey Shore W Forfeit  
1/20/22 145 Landon Gephart (South Williamsport) W 24-8 1:59 (TF) Section: DNP (AA)
1/27/22 145 Columbia Montour Vo-Tech W Forfeit  
2/1/22 145 Sullivan County W Forfeit  
2/2/22 145 Cameron Quick (Sugar Valley Rural Charter) W 1:35 (pin)  
2/5/22 152 Southern Columbia W Forfeit  
2/5/22 145 Canton W Forfeit  
2/5/22 145 Dominick Granahan (Benton) W 0:34 (pin)  
2/7/22 152 West Perry W Forfeit  
2/19/22 145 Dominick Granahan (Benton) W 0:16 (pin)  
2/19/22 145 Colton Chipeleski (Central Columbia) W 21-6 2:57 (TF) Section: DNP (AA)
2/19/22 145 Liam Goodrich (Jersey Shore) W Forfeit Section: 1st
District 4-AA: 6th
2/25/22 145 Jaymen Golden (Southern Columbia) W 0:23 (pin)  
2/26/22 145 Mason Leshock (Line Mountain) W 18-1 2:54 (TF) Section: 2nd
District 4-AA: 1st
Region NE-AA: DNP
2/26/22 145 Kaiden Wagner (Lewisburg) W 11-3 (major) Section: 1st
District 4-AA: 2nd
Region NE-AA: 1st
State AA: 5th
3/4/22 145 Aiden Jaskulski (Greater Nanticoke) W 0:55 (pin) District 2-AA: 4th
3/5/22 145 Hayden Ward (Canton) W 17-2 2:17 (TF) Section: 1st
District 4-AA: 2nd
Region NE-AA: DNP
3/5/22 145 Kaiden Wagner (Lewisburg) W 10-4 Section: 1st
District 4-AA: 2nd
Region NE-AA: 1st
State AA: 5th
3/10/22 145 Hayden Mann (Conwell-Egan) W 1:05 (pin) District 12-AA: 1st
Region SE-AA: 4th
State AA: DNP
3/11/22 145 Story Buchanan (Girard) W 26-13 (major) Section: 2nd
District 10-AA: DNP
3/11/22 145 Evan Maag (Notre Dame-Green Pond) W 11-4 District 11-AA: 1st
Region SE-AA: 3rd
State AA: DNP
3/12/22 145 Eric Alderfer (Faith Christian Academy) W 3-0 District 1-AA: 1st
Region SE-AA: 1st
State AA: 4th