No photo available

Drake Gindlesperger

Class of 2020 (Senior)

170, 182

2016-2017: District DNP (AA)
2017-2018: District DNP (AA)
2019-2020: District 2nd; Region 5th; State DNP (AA)

Stats for 2019-2020 Meyersdale (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2018-2019 Post-Season
12/7/19 170 Pryce Donovan (Derry Area) W 0:48 (pin)  
12/7/19 170 Josh Thoma (Southmoreland) W 6-0 Section: DNP (AA)
12/7/19 170 Dristen Wolfe (Penns Valley) W 3:51 (pin) District 6-AA: DNP
12/7/19 170 Sincere McFarlin (Blairsville) W 0:56 (pin)  
12/7/19 170 Alex Taylor (Bellwood Antis) L 3:43 (pin) District 6-AA: 5th
Region SW-AA: DNP
12/19/19 170 Dakota Thomas (Conemaugh Township) W 4:53 (pin) District 5-AA: DNP
12/20/19 170 Timmy Tretter (North Star) W 0:50 (pin)  
12/20/19 170 Dakota Thomas (Conemaugh Township) W 1:55 (pin) District 5-AA: DNP
12/20/19 170 Jon Wolford (Portage) W 6-4  
12/27/19 170 Evan McGinnis (Valley) W 1:30 (pin) Section: DNP (AA)
12/27/19 170 Alston Csutoros (Beth-Center) W 0:46 (pin)  
12/27/19 170 Nick Kaday (Union City) W 6-4 Section: 6th
District 10-AA: DNP
12/28/19 170 Colby Imler (Northern Bedford) L 5-0 District 5-AA: DNP
12/28/19 170 Austin Sacchetti (Corry Area) W 7-4 Section: 4th
District 10-AA: DNP
12/28/19 170 Nick Kaday (Union City) L 0:17 (pin) Section: 6th
District 10-AA: DNP
1/4/20 170 Tussey Mountain W Forfeit  
1/4/20 170 James Buchanan W Forfeit  
1/4/20 170 Everett W Forfeit  
1/4/20 170 Zach Weakland (Cambria Heights) W 3:34 (pin) District 6-AA: 6th
Region SW-AA: DNP
1/4/20 170 Lane Kocher (Central) W 1:36 (pin) District 6-AA: DNP
1/9/20 170 Colby Vinisky (North Star) W 13-0 (major) District 5-AA: DNP
1/10/20 170 Nick King (George Washington, WV) W 1:25 (pin)  
1/10/20 170 Kaden Foster (St. Albans, WV) W 0:45 (pin)  
1/11/20 170 Hayden Stone (George Washington, WV) W 0:29 (pin)  
1/11/20 170 Jake Smithson (Buckhannon Upshur, WV) L 5:22 (pin)  
1/11/20 170 J.T. Muller (Bridgeport, WV) W 2:45 (pin)  
1/11/20 170 Eli Makel (Waynesburg Central) W 1-0  
1/14/20 170 Klaidon Drury (Ligonier Valley) W 2:28 (pin)  
1/16/20 170 Jon Wolford (Portage) L 9-6  
1/21/20 170 Berlin Brothersvalley W Forfeit  
1/22/20 182 Dustin MacDonald (Mountain Ridge, MD) L 8-2  
1/24/20 170 Zach Weakland (Cambria Heights) L 4-3 District 6-AA: 6th
Region SW-AA: DNP
1/24/20 170 Ben Detwiler (Central) W 0:40 (pin)  
1/24/20 170 Dominic Holmes (Burrell) L 1-0 TB2 Section: 3rd
District 7-AA: DNP
1/28/20 170 United W Forfeit  
1/28/20 170 Nathan Reams (Northern Garrett, MD) W 5:30 (pin)  
1/30/20 170 Colby Vinisky (North Star) W 10-1 (major) District 5-AA: DNP
2/15/20 170 Dayne Miller (Bedford) W 5:36 (pin)  
2/15/20 170 Colby Vinisky (North Star) W 10-0 (major) District 5-AA: DNP
2/15/20 170 Colby Imler (Northern Bedford) L 4-1 District 5-AA: DNP
2/21/20 170 Cole Clark (Burrell) W 1:53 (pin)  
2/21/20 170 Jacob Sabol (Richland) L 2-1 District 6-AA: 5th
Region SW-AA: 5th
State AA: DNP
2/22/20 170 Gage Peters (Huntingdon) W 0:50 (pin) District 6-AA: DNP
2/22/20 170 Alex Weaver (Tyrone) W 5-2 District 6-AA: DNP
2/22/20 170 Colby Imler (Northern Bedford) L 4-2 District 5-AA: DNP
2/22/20 170 Austin Pantaleo (Quaker Valley) W 1:59 (pin)  
3/5/20 170 Holden Cook (Franklin) L 5-4 Section: 2nd
District 10-AA: 4th
Region NW-AA: DNP
3/5/20 170 Damon Waltenbaugh (Faith Christian Academy) W 13-4 (major) District 1-AA: 1st
Region SE-AA: 4th
State AA: DNP
3/6/20 170 Jacob Scheib (Tri Valley) W 6-3  
3/6/20 170 Teddy Race (Kane) L 3-1 District 9-AA: 3rd
Region NW-AA: 4th
State AA: DNP