No photo available

Roman Moser

Class of 2020 (Senior)

160, 170

2016-2017: Section 2nd; District 3rd; Region DNP (AAA)
2017-2018: Section 2nd; District 2nd; Region 2nd; State DNP (AAA)
2018-2019: Section 2nd; Region DNP (AAA)

Stats for 2018-2019 Methacton (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2017-2018 Post-Season
12/8/18 160 UNKNOWN W 0:52 (pin)  
12/8/18 160 Tyler Amberger (Pennsbury) W 1:33 (pin)  
12/8/18 160 Koh Bauman (West Chester Henderson) W 1:12 (pin)  
12/12/18 160 Max Schultz (Faith Christian Academy) W 13-7 District 1-AA: 3rd
Region SE-AA: DNP
12/14/18 160 Connor Smith (Downingtown West) W 1:24 (pin)  
12/15/18 160 Alexander Cruz (Bethlehem Liberty) W 8-2  
12/15/18 160 Kolbe Eidle (Wilson (West Lawn)) L 8-5 Section: 2nd
Region SC-AAA: 5th
12/15/18 160 Kole Marely (Penn Manor) W 2:35 (pin) Section: 6th (AAA)
12/15/18 160 Tanner Schaller (Central York) W 10-2 (major)  
12/19/18 160 Alan Alexander (Boyertown) W 9-3  
12/21/18 170 Frank Calderon Jr. (Archbishop Ryan) W 0:40 (pin) Section: 6th (AAA)
12/28/18 160 Caleb Porter (Central Mountain) W 4:56 (19-2) (TF)  
12/28/18 160 Jermez Herring (Shikellamy) W 2:42 (pin)  
12/29/18 160 Bay Blaschak (Northern York) W 12-1 (major)  
12/29/18 160 Matthew Kidwell (Father Judge) L 8-2 Section: 1st
District 12-AAA: 3rd
Region NE-AAA: DNP
1/5/19 160 William Tennent W Forfeit  
1/5/19 170 Maximus Hale (Downingtown West) L 14-4 (major) Section: 1st
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: 1st
State AAA: 6th
1/5/19 160 Rory Rienzi (Neshaminy) W 17-0 (TF) Section: 4th
District 1-AAA: DNP
1/5/19 160 Nick Murro (Ridley) W 0:56 (pin)  
1/9/19 160 Jason Lepore (Spring-Ford) W 14-0 (major)  
1/16/19 170 Hunter Sprecher (Perkiomen Valley) W 2:32 (pin)  
1/23/19 170 Chris Carter (Norristown) W 4:14 (pin)  
1/30/19 160 Daniel Mancini (Owen J. Roberts) L 17-6 (major) Section: 1st
District 1-AAA: 1st
Region SE-AAA: 1st
State AAA: 4th
2/22/19 160 Soren Svanson (Upper Perkiomen) W 3:11 (pin)  
2/23/19 160 Alex Washington (Phoenixville) W 2:27 (pin) Section: 5th
District 1-AAA: 6th
2/23/19 160 Connor Quinn (Owen J. Roberts) L 10-4 Section: 1st
District 1-AAA: 1st
Region SE-AAA: 5th
State AAA: DNP
3/1/19 160 Joseph Goldey (Harry S. Truman) W 6-0 Section: 2nd
District 1-AAA: 4th
Region SE-AAA: DNP
3/1/19 160 John Crawford (Strath Haven) L 4-2 Section: 1st
District 1-AAA: 4th
Region SE-AAA: 2nd
State AAA: DNP
3/2/19 160 Bobby Hydrisko (Radnor) W 15-0 4:04 (TF) Section: 6th (AAA)
3/2/19 160 Patrick O'Neill (North Penn) L 4-3 Section: 1st
District 1-AAA: 1st
Region SE-AAA: 1st
State AAA: 7th