Darren Clarke

Darren Clarke

Class of 2021 (Junior)

120, 126

2017-2018: District 1st; Region DNP (AAA)

Stats for 2017-2018 James M. Coughlin (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2016-2017 Post-Season
12/9/17 120 Owen Woolcott (State College) L 17-2 (TF)  
12/9/17 120 Hunter Teboe (Falconer, NY) W (pin)  
12/9/17 120 Brayden Melvin (Massabesic, ME) W (pin)  
12/9/17 120 Osman Bakradze (Scranton) W (pin)  
12/9/17 120 Joey Martinez (Mariana Bracetti Academy) L Disq.  
12/16/17 120 Sullivan Ramsel (Hayfield, VA) W 1:17 (pin)  
12/16/17 120 Zack Stuart (Lake Lehman) W 2:20 (pin)  
12/16/17 120 Charles Escalera (Wyoming Seminary) L 23-10 (major)  
12/17/17 120 J.J. White (Wyoming Valley West) L 4-0 District 2-AAA: 1st
Region NE-AAA: DNP
12/17/17 120 Corey Cope (Quakertown) W 13-4 (major) Section: 2nd
District 1-AAA: 5th
12/27/17 120 Kregory Johnson (Northeast Bradford) W 17-1 (TF) Section: 2nd
District 4-AA: DNP
12/27/17 120 Duncan Waite (St. Joseph's Prep) L 5-3 Section: 3rd
District 12-AAA: 3rd
Region NE-AAA: DNP
12/27/17 120 Solon Cast (West Scranton) W 1:43 (pin)  
12/28/17 120 Sammy Segers (Scranton Prep) W 5-0 District 2-AA: 4th
12/28/17 120 Darren Schum (Wyalusing) W 4-2 Section: 3rd
District 4-AA: DNP
12/28/17 120 David Gavek (Tunkhannock) W 2-1 OT District 2-AAA: 4th
Region NE-AAA: DNP
1/7/18 120 Zack Stuart (Lake Lehman) W 7-4  
1/7/18 120 David Gavek (Tunkhannock) W 3-1 District 2-AAA: 4th
Region NE-AAA: DNP
1/7/18 120 Justin Sterling (Crestwood) W 11-3 (major)  
1/10/18 120 J.J. White (Wyoming Valley West) L 3-0 District 2-AAA: 1st
Region NE-AAA: DNP
1/12/18 120 Keith Romanczuk (Pittston Area) W 1:01 (pin)  
1/18/18 120 Noah Cooper (Dallas) W 0:14 (pin)  
1/20/18 120 Peyton Smay (Clearfield) W 18-3 (TF) District 9-AAA: 3rd
Region NW-AAA: DNP
1/20/18 120 Tyler Denochick (West Branch) L 1:52 (pin) District 6-AA: 5th
Region SW-AA: DNP
1/20/18 120 Matt Leehan (General McLane) L 4-0  
1/20/18 120 Jaden Reagle (Saegertown) W 4-2  
1/20/18 126 Tylil James (Williamsport) W 0:45 (pin) District 4-AAA: DNP
1/24/18 120 Christian Kislan (Hazleton Area) W 1:36 (pin)  
1/26/18 120 David Gavek (Tunkhannock) W 5-3 District 2-AAA: 4th
Region NE-AAA: DNP
1/31/18 120 Abington Heights W Forfeit  
1/31/18 120 Christian Kislan (Hazleton Area) W 11-2 (major)  
2/3/18 120 Joe Casella (Delaware Valley) W 0:39 (pin)  
2/9/18 120 Zack Stuart (Lake Lehman) W 5:58 (pin)  
2/10/18 126 Randy Bonitz (West Scranton) W 18-3 (TF) District 2-AAA: 5th
2/23/18 120 Keith Romanczuk (Pittston Area) W 11-4  
2/24/18 120 Christian Kislan (Hazleton Area) W 16-0 5:06 (TF)  
2/24/18 120 Robert Zelinski (Scranton) W 5-3 District 2-AAA: 3rd
Region NE-AAA: DNP
3/3/18 120 Jonathan Lebron (Academy at Palumbo) W 2:04 (pin)  
3/3/18 120 Cameron Enriquez (Stroudsburg) L 3:20 (pin) District 11-AAA: 1st
Region NE-AAA: 2nd
State AAA: 6th
3/3/18 120 Sebastian Mateo (Bethlehem Liberty) L 3-2