No photo available

Gunnar Fuss

Class of 2019

2017-2018
Weights
126, 132

Stats for 2017-2018 Harry S. Truman High School (Varsity)

View Gunnar's full stats/profile

Click on a column heading to sort that column.

Scroll the below table left/right to see the full data.
Date Wt Opponent (Team) Result 2016-2017 Post-Season
12/9/17 132 Michael Torres (Bethlehem Liberty) W 8-6 District 11-AAA: DNP
12/9/17 132 Eric Kriner (Dallas) W 0:36 (pin)  
12/9/17 132 Luis Lozada (Garnet Valley) W 0:48 (pin)  
12/9/17 132 Tyler McCutchen (Owen J. Roberts) W 1:30 (pin)  
12/9/17 132 Cody Poe (Unionville) W 0:35 (pin)  
12/16/17 132 Jordan Sconciafurno (Passaic Valley, NJ) W 17-2 3:40 (TF)  
12/16/17 132 Tommy Fierro (South Plainfield, NJ) W 10-1 (major)  
12/16/17 132 Charlie Cunningham (Seton Hall Prep, NJ) W 3-1  
12/20/17 132 Antonio Martoccio (Pennsbury) W 2:28 (pin) Section: 4th
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: DNP
1/7/18 132 Tyler Walters (Lower Dauphin) L 5:34 (pin) Section: 3rd
Region SC-AAA: DNP
1/7/18 132 Austin Middleton (Bensalem) W 15-5 (major) Section: 3rd
District 1-AAA: DNP
1/7/18 132 Teddy Zielinski (Pennridge) W 1:35 (pin)  
1/10/18 126 Braden Ricchini (Council Rock South) W 7-2 Section: 1st
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: DNP
1/13/18 132 Joe Ferrandiz (DePaul Catholic, NJ) W 2:52 (pin)  
1/13/18 132 Nick Gentile (Montville, NJ) W 1:29 (pin)  
1/13/18 132 Charlie Cunningham (Seton Hall Prep, NJ) W 3-1  
1/14/18 132 Patrick Gould (East Stroudsburg South) W 4-3 District 11-AAA: 1st
Region NE-AAA: 3rd
State AAA: 8th
1/14/18 132 Nathaniel Camiscoli (St. Peter's Prep, NJ) W 5-3  
1/17/18 132 Sam Arjona (Bensalem) W 0:47 (pin) Section: DNP (AAA)
1/19/18 132 Terraj DeShields (West York) W 17-2 2:17 (TF)  
1/19/18 132 Tate Neiderer (Delone Catholic) W 1:41 (pin)  
1/20/18 132 Jared Bair (New Oxford) W 6-1 Section: 2nd (AAA)
1/20/18 132 Tom Traver (Tunkhannock) L 9-1 (major) District 2-AAA: 2nd
Region NE-AAA: 4th
State AAA: DNP
1/24/18 132 Justin Ciesielski (Abington) W 0:55 (pin)  
1/31/18 126 Colton Jordan (Neshaminy) W 12-4 (major)  
2/1/18 132 Andrew Matusovsky (Lower Moreland) W 1:00 (pin)  
2/7/18 126 Sammy Hayes (Council Rock North) W 9-0 (major) Section: DNP (AAA)
2/17/18 126 Sammy Hayes (Council Rock North) W 13-5 (major) Section: DNP (AAA)
2/17/18 126 Colton Jordan (Neshaminy) W 6-1  
2/24/18 126 Alec Schrum (North Penn) W 16-0 2:27 (TF) Section: DNP (AAA)
2/24/18 126 Marco DiBattista (Plymouth Whitemarsh) W 10-8 Section: 1st
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: 4th
State AAA: DNP
2/24/18 126 Josh Stahl (Quakertown) W 5-3 Section: 1st
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: 5th
State AAA: DNP
3/3/18 126 Trent Kochersperger (Kennett) W 8-1  
3/3/18 126 Connor Quinn (Owen J. Roberts) W 7-5  
3/3/18 126 Lukas Richie (Downingtown East) W 3-2 Section: 1st
District 1-AAA: 1st
Region SE-AAA: 2nd
State AAA: DNP
3/8/18 126 Cade Balestrini (Shikellamy) W 7-3 District 4-AAA: 2nd
Region NW-AAA: 3rd
State AAA: DNP
3/9/18 126 Jacob Ealy (Hopewell) L 8-6 OT SV Section: 2nd
Region SW-AAA: DNP
3/9/18 126 Nick Dolak (Parkland) W 6-4  
3/10/18 126 Dalton Rohrbaugh (Spring Grove) L 6:00 OT SV (pin) Section: 1st
Region SC-AAA: 2nd
State AAA: DNP
3/10/18 126 Caleb Morris (Waynesburg Central) L 5-3 OT SV Section: 1st
Region SW-AAA: 1st
State AAA: DNP