No photo available

Gunnar Fuss

Class of 2019

2016-2017
Weights
126, 132, 138

Stats for 2016-2017 Harry S. Truman High School (Varsity)

View Gunnar's full stats/profile

Click on a column heading to sort that column.

Scroll the below table left/right to see the full data.
Date Wt Opponent (Team) Result 2015-2016 Post-Season
12/10/16 132 Aidan Hager (Boyertown) W 1:40 (pin)  
12/10/16 132 Matt Marino (Garnet Valley) L 1:15 (pin) Section: 1st
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: 2nd
State AAA: DNP
12/10/16 132 Derek Defreece (Governor Mifflin) W 2:25 (pin)  
12/10/16 132 Kade Kravits (Dallas) W 2:52 (pin) District 2-AAA: 2nd
Region NE-AAA: DNP
12/10/16 138 Interboro W Forfeit  
12/17/16 132 Jared Zupito (Great Valley) W 15-5 (major) Section: 6th
District 1-AAA: DNP
12/17/16 132 Craig Baldwin (Chichester) W 15-3 (major) Section: 1st
District 1-AAA: 4th
Region SE-AAA: DNP
12/28/16 126 Cole Santee (Wyoming Valley West) W Forfeit  
12/28/16 126 Seth Frohnheiser (Northern Lehigh) W 5-0 District 11-AA: 4th
Region SE-AA: DNP
12/28/16 126 Jonathan Miers (Easton) L 12-0 (major)  
12/28/16 126 Anthony Mangione (Stroudsburg) L 4:10 (pin) District 11-AAA: 5th
Region NE-AAA: 5th
1/5/17 132 Brian Gola (Malvern Prep) W 1:21 (pin)  
1/7/17 132 Louis Witcher (South Philadelphia) W 1:30 (pin)  
1/7/17 132 Hayden Maxwell (Avon Grove) W 1:48 (pin)  
1/7/17 138 Billy Bishop (Wissahickon) W 16-0 3:53 (TF) Section: 5th
District 1-AAA: DNP
1/7/17 132 Charlie Cunningham (Seton Hall Prep, NJ) W 4-2  
1/7/17 132 Davarious Sykes (Glen Mills) W 0:27 (pin)  
1/11/17 132 Adam Figueroa (Council Rock South) W 7-4  
1/18/17 132 Sam Arjona (Bensalem) W 1:30 (pin)  
1/20/17 132 Garrett Young (Gettysburg) W 16-1 4:09 (TF) Section: 6th (AAA)
1/20/17 132 Ethan Zimmerman (Greencastle-Antrim) W 21-5 5:43 (TF)  
1/21/17 132 Colby Romjue (Susquehannock) W 15-0 3:13 (TF)  
1/21/17 132 Tom Traver (Tunkhannock) L 4:00 (pin) District 2-AAA: 2nd
Region NE-AAA: 6th
1/25/17 132 Brian Spurrier (Abington) W 2:48 (pin)  
1/26/17 132 Jack Hickman (Twin Valley) W 1:10 (pin)  
2/3/17 126 Jackson Erb (Neshaminy) L 3:50 (pin) Section: 2nd
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: DNP
2/8/17 126 Ethan Blatz (Council Rock North) W 1:55 (pin)  
2/10/17 126 Antonio Martoccio (Pennsbury) W 11-1 (major) Section: 2nd
District 1-AAA: 5th
2/18/17 126 Sam Arjona (Bensalem) W 0:20 (pin)  
2/18/17 126 Antonio Martoccio (Pennsbury) W 4-0 Section: 2nd
District 1-AAA: 5th
2/18/17 126 Jackson Erb (Neshaminy) W 3-1 Section: 2nd
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: DNP
2/25/17 126 Eric Woloshyn (Council Rock South) W 12-4 (major)  
2/25/17 126 Samika Kromah (Academy Park) W 11-5 Section: 1st
District 1-AAA: 4th
Region SE-AAA: DNP
2/25/17 126 Brandon Bach (Souderton) W 2-0 Section: 1st
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: 6th
3/3/17 126 Matt Marino (Garnet Valley) W 3-1 OT Section: 1st
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: 2nd
State AAA: DNP
3/4/17 126 Brett Kaliner (West Chester Rustin) W 5-3 Section: 1st
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: DNP
3/4/17 126 Jakob Campbell (Boyertown) L 6-2 Section: 1st
District 1-AAA: 1st
Region SE-AAA: 2nd
State AAA: 7th
3/9/17 126 Jake Cherry (Central Dauphin) W 1:30 (pin) Section: 1st
Region SC-AAA: 3rd
State AAA: DNP
3/10/17 126 Spencer Lee (Franklin Regional) L 15-0 2:44 (TF) Section: 1st
Region SW-AAA: 1st
State AAA: 1st
3/10/17 126 Jakob Campbell (Boyertown) L 7-3 Section: 1st
District 1-AAA: 1st
Region SE-AAA: 2nd
State AAA: 7th