PA-Wrestling.com
Greater Latrobe Wildcats Wrestling District 7
WPIAL AAA
No photo available

Marino Angelicchio

Class of 2019

113, 120

2017-2018: Section 2nd; Region DNP (AAA)
2018-2019: Section 3rd; Region 4th; State DNP (AAA)

Stats for 2018-2019 Greater Latrobe (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2017-2018 Post-Season
12/7/18 113 Dylan Wisniewski (Girard) W 0:13 (pin)  
12/7/18 113 Caiden Eastman (North East) W 10-2 (major) Section: 2nd
District 10-AA: 6th
Region NW-AA: DNP
12/8/18 113 Chase McLaughlin (Jamestown) L 5-3 Section: 1st
District 10-AA: 2nd
Region NW-AA: 2nd
State AA: DNP
12/8/18 113 Trenten Rupp (Redbank Valley) W 4:30 (pin) District 9-AA: 3rd
Region NW-AA: DNP
12/8/18 113 Bryent Johnson (Port Allegany) W 8-3 District 9-AA: 1st
Region NW-AA: 4th
State AA: DNP
12/10/18 113 Kace Sabedra (Derry Area) W 9-0 (major) Section: 3rd
District 7-AA: 6th
Region SW-AA: DNP
12/12/18 113 Woodland Hills W Forfeit  
12/19/18 113 Ethan Berginc (Hempfield Area) W 9-7 Section: 5th
Region SW-AAA: DNP
12/28/18 113 Kelin Laffey (Pine-Richland) L 2:14 (pin)  
12/28/18 113 Anthony Burke (Council Rock North) W 15-0 4:35 (TF)  
12/28/18 113 Josh Campbell (Hampton) W 7-3 Section: 4th
Region SW-AAA: DNP
12/28/18 113 Luke Passarelli (Norwin) W 8-0 (major)  
12/28/18 113 Nick Bottazzi (DePaul Catholic, NJ) W 13-3 (major)  
12/28/18 113 Nick Onea (Pottsville) L 2:15 (pin) District 11-AAA: 1st
Region NE-AAA: 2nd
State AAA: DNP
1/2/19 113 Evan Whiteside (Gateway) W 1:51 (pin) Section: DNP (AAA)
1/4/19 113 Luke Passarelli (Norwin) W 3:14 (pin)  
1/5/19 113 Finn Solomon (Franklin Regional) L 5:40 (pin)  
1/5/19 113 Ryan Auel (Penn Trafford) W 2:30 (pin)  
1/5/19 113 Noah Gnibus (Mount Pleasant) W 3-0  
1/9/19 120 Cody Kaufman (Greensburg Salem) W 7-0 Section: DNP (AAA)
1/16/19 113 Penn Hills W Forfeit  
1/23/19 113 Finn Solomon (Franklin Regional) L 16-3 (major)  
1/25/19 113 Caden Chilcote (Mount Union) W 1:50 (pin)  
1/25/19 113 Luke Hileman (Altoona) W 8-4  
1/26/19 113 Jeffrey Russell (Shippensburg) W 4-3 Section: 3rd
Region SC-AAA: 5th
1/26/19 113 Kole Biscoe (Southern Columbia) L 5-3  
2/9/19 120 Cameron Willson (Keystone Oaks) W 17-1 (TF) Section: DNP (AA)
2/9/19 113 Pine-Richland W Forfeit  
2/9/19 113 Logan Shaffer (South Fayette) W 17-2 (TF)  
2/9/19 113 Matt Mars (Carrick) W 0:39 (pin)  
2/13/19 113 Shawn Thomas (Connellsville) W 1-0  
2/23/19 113 Ryan Auel (Penn Trafford) W 11-2 (major)  
2/23/19 113 Finn Solomon (Franklin Regional) L 12-7  
2/23/19 113 Luke Passarelli (Norwin) W 2:28 (pin)  
2/23/19 113 Evan Whiteside (Gateway) W 11-2 (major) Section: DNP (AAA)
3/1/19 113 Tony Montgomery (Chartiers Valley) W 1:32 (pin) Section: DNP (AAA)
3/1/19 113 Finn Solomon (Franklin Regional) L 6-4  
3/2/19 113 Noah Hunkele (Mars) W Forfeit Section: 2nd
Region SW-AAA: DNP
3/2/19 113 Khyvon Grace (Moon) W 7-1  
3/2/19 113 Jimmy Baxter (Canon McMillan) W 5-2 Section: 1st
Region SW-AAA: DNP
3/2/19 113 Finn Solomon (Franklin Regional) L 14-0 (major)  
3/7/19 113 Shane Reynolds (Spring-Ford) W 4-0 Section: 3rd
District 1-AAA: 4th
Region SE-AAA: 6th
3/7/19 113 Alejandro Herrera (Seneca Valley) L 1:37 (pin) Section: 1st
Region SW-AAA: 2nd
State AAA: 1st
3/8/19 113 Josh Miller (Central Dauphin) L 5-4 Section: 3rd
Region SC-AAA: 6th
Copyright © 2019 PA-Wrestling.com LLC | Privacy Policy