No photo available

Dylan Reinert

Class of 2020 (Senior)

170, 182

2016-2017: Section 1st; Region 4th; State DNP (AAA)
2017-2018: Section 1st; Region 3rd; State DNP (AAA)
2018-2019: Section 1st; Region 2nd; State 7th (AAA)
2019-2020: Section 1st; Region 1st; State 3rd (AAA)

Stats for 2019-2020 Gettysburg (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2018-2019 Post-Season
12/12/19 170 Owen Reed (South Western) W 2:46 (pin)  
12/18/19 170 Hunter Sweitzer (Dallastown) W 1:40 (pin) Section: 4th
Region SC-AAA: DNP
12/21/19 170 Eli Makel (Waynesburg Central) W 16-4 (major)  
12/21/19 170 Jon Estivene (Roselle Park, NJ) W 0:34 (pin)  
12/21/19 170 Dane Csencsits (Saucon Valley) W 14-2 (major) District 11-AA: 2nd
Region SE-AA: 2nd
State AA: DNP
12/22/19 170 Jaden Bullock (Oscar Smith, VA) W 5-0  
12/22/19 170 Connor O'Neil (DePaul Catholic, NJ) L 3-0  
12/22/19 170 Dante Stefanelli (Delbarton, NJ) W 8-4  
12/22/19 170 Angel Garcia (Mariana Bracetti Academy) W 7-3 Section: 1st
District 12-AAA: 1st
Region NE-AAA: 3rd
State AAA: 6th
12/27/19 170 Dylan Shirey (Pottsville) W 0:23 (pin)  
12/27/19 170 Clayton Hetrick (Big Spring) W 0:48 (pin)  
12/28/19 170 Mason Hesselgesser (Mercer) W 2:33 (pin) Section: 4th
District 10-AA: DNP
12/28/19 170 Coy Bastian (Selinsgrove) W 14-5 (major) District 4-AAA: 2nd
Region NW-AAA: 2nd
State AAA: DNP
12/28/19 170 Thomas Dressler (Spring Grove) W 8-3 Section: 2nd
Region SC-AAA: 4th
State AAA: DNP
1/2/20 170 Thomas Dressler (Spring Grove) W 6-4 Section: 2nd
Region SC-AAA: 4th
State AAA: DNP
1/4/20 182 Delone Catholic W Forfeit  
1/4/20 182 Nathan Hawkins (South Western) W 20-4 5:29 (TF) Section: DNP (AAA)
1/4/20 170 Alex Cook (Biglerville) W 0:17 (pin) Section: DNP (AA)
1/4/20 170 Robert Rodgers (Red Land) W 1:27 (pin) Section: 5th (AAA)
1/4/20 170 Ethan Small (Northeastern) W 0:08 (pin)  
1/9/20 170 David Fahmy (Central York) W 0:20 (pin) Section: DNP (AAA)
1/11/20 170 Dover W Forfeit  
1/11/20 170 Maliki Rivera (Manheim Central) W 1:32 (pin)  
1/11/20 182 Big Spring W Forfeit  
1/11/20 170 Scout Bucks (Palmyra) W 0:35 (pin)  
1/11/20 170 Jhonathan Balek (Bermudian Springs) W 0:28 (pin)  
1/14/20 170 Red Lion W Forfeit  
1/16/20 170 Alan Bobadilla (New Oxford) W 0:43 (pin)  
1/22/20 170 Bryce McKenzie (Chambersburg) W 0:45 (pin)  
1/24/20 170 Keith Roy (Williams Valley) W 0:09 (pin)  
1/24/20 170 Tomas Delosrios (Abington Heights) W 0:21 (pin)  
1/24/20 170 Donavan Kerns (Carlisle) W 3:51 (pin)  
1/25/20 170 Bryce Molinaro (Hazleton Area) W 4:52 (20-4) (TF) District 2-AAA: 3rd
Region NE-AAA: DNP
1/25/20 170 Coy Bastian (Selinsgrove) W 2:30 (pin) District 4-AAA: 2nd
Region NW-AAA: 2nd
State AAA: DNP
1/28/20 170 Connor Charles (Solanco) W 1:02 (pin)  
1/28/20 170 Oliver McQuade (Exeter) W 0:14 (pin)  
1/30/20 170 Seth Tichenor (Cumberland Valley) W 0:22 (pin)  
2/1/20 182 Jordan Brabham (Dallastown) W 1:18 (pin)  
2/6/20 182 Tyler Rohaley (Canon McMillan) W 0:33 (pin) Section: 6th (AAA)
2/7/20 182 Ryley Holcomb (Williamsport) W 0:20 (pin)  
2/7/20 182 Joey Milano (Spring-Ford) L 6-3 Section: 1st
Region SE-AAA: 1st
State AAA: 4th
2/14/20 170 Alan Bobadilla (New Oxford) W 1:08 (pin)  
2/15/20 170 Owen Reed (South Western) W 1:28 (pin)  
2/15/20 170 Thomas Dressler (Spring Grove) W 11-2 (major) Section: 2nd
Region SC-AAA: 4th
State AAA: DNP
2/21/20 170 Jonathan Lopez (Conestoga Valley) W 1:18 (pin)  
2/21/20 170 Tyirek Jackson (Harrisburg) W 2:12 (pin)  
2/22/20 170 Cade Clancy (Manheim Township) W 15-0 2:55 (TF) Section: 5th (AAA)
2/22/20 170 Thomas Dressler (Spring Grove) W 0-0 0:01 (injury) Section: 2nd
Region SC-AAA: 4th
State AAA: DNP
3/5/20 170 Austin Boaman (Owen J. Roberts) W 16-0 3:23 (TF)  
3/6/20 170 Eli Brinsky (South Fayette) W 14-5 (major) Section: 2nd (AAA)
3/7/20 170 Lenny Pinto (Stroudsburg) L 8-2 District 11-AAA: 1st
Region NE-AAA: 1st
State AAA: 3rd
3/7/20 170 Angel Garcia (Mariana Bracetti Academy) W 5-1 Section: 1st
District 12-AAA: 1st
Region NE-AAA: 3rd
State AAA: 6th
3/7/20 170 Trey Kibe (Mifflin County) W 5-1 District 6-AAA: 1st
Region NW-AAA: 1st
State AAA: 1st