No photo available

Dylan Reinert

Class of 2020 (Senior)

145, 152, 160

2016-2017: Section 1st; Region 4th; State DNP (AAA)
2017-2018: Section 1st; Region 3rd; State DNP (AAA)
2018-2019: Section 1st; Region 2nd; State 7th (AAA)
2019-2020: Section 1st; Region 1st; State 3rd (AAA)

Stats for 2017-2018 Gettysburg (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2016-2017 Post-Season
12/9/17 152 Zachary Frank (Elizabethtown) W 1:17 (pin)  
12/9/17 145 Marcellous Thorton (Harrisburg) W 1:24 (pin) Section: DNP (AAA)
12/9/17 152 Tate Nichter (Chambersburg) L 12-5  
12/13/17 145 Justin Camron-Miller (Kennard-Dale) W 3:33 (pin) Section: 3rd
District 3-AA: DNP
12/21/17 152 Colby Romjue (Susquehannock) W 10-5 Section: 3rd
Region SC-AAA: DNP
1/6/18 152 Lower Dauphin W Forfeit  
1/9/18 152 Lucas Friend (York Suburban) W 0:21 (pin)  
1/11/18 152 Dillon Mealey (Eastern York) W 0:41 (pin)  
1/13/18 160 Philip Torres (Shippensburg) W 3:08 (pin) Section: DNP (AAA)
1/13/18 160 Tanner Althoff (Bermudian Springs) W 16-0 4:29 (TF)  
1/13/18 152 Manheim Central W Forfeit  
1/13/18 152 Max Delaye (Camp Hill) W 1:14 (pin)  
1/13/18 152 Matthew Poust (New Oxford) W 2:42 (pin) Section: 4th
Region SC-AAA: DNP
1/19/18 152 Matthew Poust (New Oxford) W 10-2 (major) Section: 4th
Region SC-AAA: DNP
1/19/18 152 Cade Linn (Southern Columbia) W 4:39 (pin) Section: 1st
District 4-AA: 2nd
Region NE-AA: 2nd
State AA: DNP
1/20/18 152 Stefahn Mayo (Muhlenberg) L 5-0 Section: 2nd
Region SC-AAA: 3rd
State AAA: DNP
1/20/18 152 Timothy Ward (Canton) W 1:43 (pin) Section: 3rd
District 4-AA: 6th
1/20/18 152 Cade Linn (Southern Columbia) W 12-4 (major) Section: 1st
District 4-AA: 2nd
Region NE-AA: 2nd
State AA: DNP
1/24/18 160 Tanner Schaller (Central York) L 8-4  
1/30/18 160 Devin Sensenig (Cocalico) W 21-6 5:25 (TF) Section: 6th (AAA)
2/1/18 160 Timothy Smith (Central Dauphin) W 14-3 (major)  
2/17/18 152 Hunter Sweitzer (Dallastown) W 1:35 (pin)  
2/17/18 152 Cavin Sullivan (South Western) W 24-9 5:34 (TF) Section: 5th (AAA)
2/17/18 152 Matthew Poust (New Oxford) W 5:50 (pin) Section: 4th
Region SC-AAA: DNP
2/22/18 152 Austin Sauder (Manheim Central) W 4:55 (pin)  
2/22/18 152 Cole McCoy (Cumberland Valley) W 3:36 (pin)  
2/23/18 152 Clayton Ulrey (Lower Dauphin) L 9-4 Section: 1st
Region SC-AAA: 1st
State AAA: DNP
2/23/18 152 Gage Moran (Exeter) W 8-2 Section: 6th (AAA)
2/24/18 152 Drake Brenize (Chambersburg) W 3-2 Section: 3rd
Region SC-AAA: 4th
State AAA: DNP
3/8/18 152 Dillon Sheehy (Council Rock North) L 7-1 Section: 2nd
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: DNP
3/8/18 152 Ben D'Arcangelo (Spring-Ford) W 5-1 Section: 3rd
District 1-AAA: DNP
3/9/18 152 Edward Hay (Bangor) W 9-2 District 11-AAA: 4th
Region NE-AAA: DNP
3/9/18 152 Daniel Mancini (Owen J. Roberts) L 4-0 Section: 2nd
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: 3rd
State AAA: DNP