No photo available

Dylan Reinert

Class of 2020 (Senior)

138, 145

2016-2017: Section 1st; Region 4th; State DNP (AAA)
2017-2018: Section 1st; Region 3rd; State DNP (AAA)
2018-2019: Section 1st; Region 2nd; State 7th (AAA)
2019-2020: Section 1st; Region 1st; State 3rd (AAA)

Stats for 2016-2017 Gettysburg (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2015-2016 Post-Season
12/12/16 138 Nick Bradley (Kennard-Dale) W 13-4 (major)  
12/16/16 138 Dylan Henry (Methacton) L 3-1 Section: 3rd
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: DNP
12/16/16 138 Jordan Billet (West York) W 1:40 (pin)  
12/16/16 138 Derek Borza (Trinity) W 2:19 (pin) Section: DNP (AA)
12/17/16 138 Gunner Gehr (Garden Spot) W NT (injury)  
12/17/16 138 Kyle Houser (Conestoga Valley) W 16-7 (major) Section: DNP (AAA)
12/17/16 138 Trenton Harder (Bermudian Springs) W 11-0 (major)  
12/17/16 138 Luke Granbois (Hempfield) W 5-2 Section: 4th (AAA)
12/21/16 138 Colby Romjue (Susquehannock) W 15-3 (major)  
12/29/16 138 Shane Miller (Southern Columbia) W 18-8 (major) Section: DNP (AA)
12/29/16 138 Tanner McHugh (Tamaqua) L 3-2 District 11-AA: 4th
Region SE-AA: 6th
State AA: 8th
12/29/16 138 Ben Ilgenfritz (Big Spring) W 2:44 (pin) Section: 6th (AAA)
12/29/16 138 Darien Wiest (Upper Dauphin) W 2:30 (pin) Section: DNP (AA)
12/30/16 138 Clayton Ulrey (Lower Dauphin) L 4-2  
12/30/16 138 Alex Murta (Downingtown West) W 4-3 Section: 3rd
District 1-AAA: 4th
Region SE-AAA: DNP
1/5/17 145 Ethan Leib (Dover) W 1:13 (pin)  
1/10/17 145 Pearce Bloom (York Suburban) W 18-2 (TF) Section: DNP (AAA)
1/12/17 138 Nathan Robbins (Eastern York) W 18-2 4:00 (TF) Section: DNP (AA)
1/14/17 138 Ian Reed (Shippensburg) W 3:07 (pin) Section: 6th (AAA)
1/14/17 138 Trenton Harder (Bermudian Springs) W 3:04 (pin)  
1/14/17 138 Jaleel Johnson (New Oxford) W 1:10 (pin)  
1/14/17 138 Gus LaTorre (Camp Hill) W 3:04 (pin) Section: 6th
District 3-AA: DNP
1/14/17 138 Coby Hallman (Carlisle) W 1:06 (pin) Section: DNP (AAA)
1/17/17 138 Jordan Billet (West York) W 0:28 (pin)  
1/20/17 138 Aaron Shriner (Fairfield) W 2:51 (pin) Section: DNP (AA)
1/20/17 138 Thomas Richmond (Greencastle Antrim) W 1:13 (pin) Section: DNP (AAA)
1/21/17 138 Adrian Rosario (Milton Hershey) W 15-5 (major) Section: 2nd (AAA)
1/21/17 138 Jeremiah Oakes (Scranton) W 5:39 (pin) District 2-AAA: 4th
Region NE-AAA: DNP
1/25/17 138 Justin Sprenkle (Central York) W 1:08 (pin)  
1/31/17 138 Seamus Finnegan (Cocalico) W 16-0 4:12 (TF)  
2/18/17 138 Franklin Klinger (Dallastown) W 2:54 (TF)  
2/18/17 138 Chance Jackson (Spring Grove) W 22-6 5:40 (TF) Section: 4th (AAA)
2/18/17 138 Cole Daugherty (Red Lion) W 9-4 Section: 4th
Region SC-AAA: DNP
2/23/17 138 Adrian Rosario (Milton Hershey) W 7-1 Section: 2nd (AAA)
2/23/17 138 Colton Jumper (Carlisle) W 12-10  
2/24/17 138 Clayton Ulrey (Lower Dauphin) L 6-5  
2/24/17 138 Joey Stoak (Central Dauphin) W 3-2 Section: DNP (AAA)
2/25/17 138 Micah Hoffman (Northern York) L 12-2 (major) Section: 4th
Region SC-AAA: 2nd
State AAA: DNP
3/9/17 138 Cole Meredith (Owen J. Roberts) L 6-2 Section: DNP (AAA)
3/9/17 138 Gary Clark (Garden Spot) L 1-0 Section: 3rd
Region SC-AAA: DNP