No photo available

Nick Puliti

Class of 2017

138, 145, 152

2013-2014: Section 1st; District DNP (AAA)
2014-2015: Section 3rd; District 2nd; Region 4th; State DNP (AAA)
2015-2016: Section 2nd; District 4th; Region 4th; State DNP (AAA)
2016-2017: Section 3rd; District 3rd; Region DNP (AAA)

Stats for 2016-2017 Garnet Valley (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2015-2016 Post-Season
12/10/16 152 Alvaro Moreno (Governor Mifflin) W 5-2  
12/10/16 145 Chris Hall (Harry S. Truman) W 1:07 (pin)  
12/10/16 145 John Betzko (Dallas) W 14-3 (major)  
12/10/16 145 Brett Breidor (Boyertown) W 0:25 (pin)  
12/10/16 145 Daniel Santiago (Bethlehem Liberty) W 5:30 (pin)  
12/14/16 145 Matt Cowan (Ridley) W 0:45 (pin) Section: DNP (AAA)
12/17/16 138 Jack Quinn (Woodbridge, NJ) L 3-1 SV  
12/17/16 138 Ryan Juarez-Robertson (William Penn, DE) W 0:46 (pin)  
12/17/16 138 Anthony Fisher (Dover, DE) L 11-0 (major)  
12/21/16 152 Daniel Tsai (Lower Merion) W 1:43 (pin)  
12/28/16 145 Zach Corp (Erie McDowell) W 1:13 (pin)  
12/28/16 145 Tyler Hazard (James W. Robinson, VA) W 7-3  
12/28/16 145 Jacob Shalinsky (Council Rock North) W 8-4  
12/29/16 145 Nathan Haubert (Palisades) L 6-1 District 11-AA: 3rd
Region SE-AA: 2nd
1/4/17 145 Jahmair Rider (Radnor) W 2:22 (pin) Section: 4th
District 1-AAA: DNP
1/7/17 152 Dylan White (Interboro) W 0:42 (pin)  
1/7/17 145 Jett Lucas-Murphy (Downingtown East) W 1:15 (pin)  
1/7/17 152 Daniel Labus (West Chester Rustin) W 4-1 Section: 2nd
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: DNP
1/11/17 145 Egan Hess (Penncrest) W 1:23 (pin)  
1/19/17 145 Noah Strehse (Haverford High) W 1:58 (pin) Section: 3rd
District 1-AAA: DNP
1/21/17 145 Cole Daugherty (Red Lion) W 1:30 (pin) Section: 4th
Region SC-AAA: DNP
1/21/17 145 Gage Moran (Exeter) W 4-0  
1/21/17 145 Brent Windle (Coatesville) L 6-4 Section: 2nd
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: 6th
1/21/17 145 Nicholas Hadley (Quakertown) W 16-0 (TF) Section: DNP (AAA)
1/21/17 145 Colin Murphy (Stroudsburg) W 2:20 (pin) District 11-AAA: DNP
1/25/17 145 John Crawford (Strath Haven) W 1:00 (pin)  
1/26/17 152 Nick Rubino (West Chester Henderson) W 0:46 (pin)  
2/1/17 145 Eric Hutchinson (Conestoga) W 5-1 Section: 1st
District 1-AAA: 5th
2/3/17 152 Ricky McCutchen (Owen J. Roberts) W 1:27 (pin)  
2/3/17 152 Chris Berry (Boyertown) L 1-0 Section: 3rd
District 1-AAA: 4th
Region SE-AAA: DNP
2/4/17 145 Gavin Hale (Downingtown West) W 7-3 Section: 4th
District 1-AAA: 5th
2/8/17 145 Colin Cronin (Upper Darby) L 16-8 (major) Section: 1st
District 1-AAA: 1st
Region SE-AAA: 2nd
State AAA: 4th
2/18/17 138 Kyle Strazdus (Ridley) W 0:56 (pin)  
2/18/17 138 Eric Hutchinson (Conestoga) L 4-1 Section: 1st
District 1-AAA: 5th
2/18/17 138 Jahmair Rider (Radnor) W (injury) Section: 4th
District 1-AAA: DNP
2/18/17 138 Kyle Strazdus (Ridley) W 0:40 (pin)  
2/25/17 138 Anthony Wiggins (Pottstown) W 0:40 (pin)  
2/25/17 138 Cole Meredith (Owen J. Roberts) W 1-0 Section: DNP (AAA)
2/25/17 138 Colin Cronin (Upper Darby) L 4:54 (pin) Section: 1st
District 1-AAA: 1st
Region SE-AAA: 2nd
State AAA: 4th
2/25/17 138 Kyle Strazdus (Ridley) W 0:21 (pin)  
2/25/17 138 Cole Meredith (Owen J. Roberts) W 4:00 (pin) Section: DNP (AAA)
3/3/17 138 Ryan Dellicompagni (Coatesville) W 2:26 (pin) Section: 3rd
District 1-AAA: 5th
3/3/17 138 Cary Palmer (Council Rock South) L 8-3 Section: 1st
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: 4th
State AAA: DNP
3/4/17 138 Connor Birzes (Downingtown East) W 7-3 Section: 5th
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: DNP
3/4/17 138 Tyler Kaliner (West Chester Rustin) L 5-4 Section: 4th
District 1-AAA: DNP