No photo available

Nick Puliti

Class of 2017

126, 132

2013-2014: Section 1st; District DNP (AAA)
2014-2015: Section 3rd; District 2nd; Region 4th; State DNP (AAA)
2015-2016: Section 2nd; District 4th; Region 4th; State DNP (AAA)
2016-2017: Section 3rd; District 3rd; Region DNP (AAA)

Stats for 2014-2015 Garnet Valley (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2013-2014 Post-Season
12/6/14 132 Evann Craig (Abington Heights) W 1:29 (pin)  
12/6/14 132 Sammy Sasso (Nazareth) L 16-11  
12/6/14 132 Ryan Dengler (Northwestern Lehigh) W (pin)  
12/6/14 132 Dylan Henry (Methacton) L 4-0 Section: 4th (AAA)
12/10/14 132 Radnor W Forfeit  
12/13/14 132 Ryan Stocku (Penncrest) L 4-2 Section: 6th
District 1-AAA: DNP
12/20/14 126 Christian Cooper (Pennridge) W 5-0  
12/20/14 126 Peter Lipari (Bergen Catholic, NJ) L 6-0  
12/20/14 126 Nicholas Serio (St. George's Technical, DE) W 0:59 (pin)  
12/20/14 126 Ryan Friedman (St. Paul's School, MD) L 10-1 (major)  
12/29/14 132 Owen Stull (Solanco) W 16-3 (major)  
12/29/14 132 Caleb Enck (Manheim Central) W 2:44 (pin) Section: 4th (AAA)
12/29/14 132 Evan Fidelibus (Easton) L 0:40 (pin) District 11-AAA: 2nd
Region NE-AAA: 2nd
State AAA: DNP
12/30/14 132 Jake Potter (Council Rock North) W OT 3-1  
12/30/14 132 Bryce Reddington (Methacton) L 1-0 Section: 4th
District 1-AAA: DNP
1/6/15 132 Stephen Pons (Father Judge) W 1:33 (pin)  
1/7/15 132 Damer Kelty (Harriton) W 15-0 (TF) Section: DNP (AAA)
1/10/15 132 Chris Cole (Upper Moreland) W 0:18 (pin)  
1/10/15 132 Harris Alliger (Downingtown East) W 0:50 (pin)  
1/10/15 132 Joey Wilson (West Chester Henderson) L 5-1 Section: 3rd
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: DNP
1/14/15 132 Nick Pavlovitch (Springfield Delco) W 1:32 (pin)  
1/16/15 132 John Heiskell (Ridley) W 4:49 (pin)  
1/19/15 132 Noah Strehse (Haverford High) W 12-0 (major) Section: DNP (AAA)
1/22/15 132 Joshua Van Deusen (Marple Newtown) W N/A (pin) Section: DNP (AAA)
1/28/15 132 Lower Merion W Forfeit  
2/4/15 132 Colin Cronin (Upper Darby) L 7-4 Section: 3rd
District 1-AAA: DNP
2/6/15 132 Devon Moore (Strath Haven) W 7-2  
2/7/15 132 Scott Christy (Conestoga) W 2:41 (pin) Section: 6th
District 1-AAA: DNP
2/14/15 126 Jared Smith (Haverford High) W 8-4  
2/14/15 126 Noah Frantz (Strath Haven) L 5-3 Section: 5th
District 1-AAA: DNP
2/14/15 126 Eric Hutchinson (Conestoga) W 2-0 Section: 3rd
District 1-AAA: DNP
2/14/15 126 Jared Smith (Haverford High) W 2:33 (pin)  
2/21/15 126 Stone Bissland (Owen J. Roberts) W 5:36 (pin) Section: DNP (AAA)
2/21/15 126 Eric Hutchinson (Conestoga) W 7-4 Section: 3rd
District 1-AAA: DNP
2/23/15 126 Lucas Miller (Boyertown) L 6-0 Section: 1st
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: DNP
2/27/15 126 Chris Smarkola (Chichester) W 1:50 (pin) Section: 1st
District 1-AAA: DNP
2/27/15 126 Daniel Labus (West Chester Rustin) W 10-5  
2/28/15 126 Zack Trampe (Council Rock South) L 10-7 Section: 1st
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: 4th
2/28/15 126 Sofiane Bensmail (North Penn) W 18-1 4:41 (TF) Section: DNP (AAA)
2/28/15 126 Lucas Miller (Boyertown) L 4-0 Section: 1st
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: DNP
3/5/15 126 Travis Smith (Nazareth) L 6-3 District 11-AAA: 5th
Region NE-AAA: 2nd
State AAA: DNP
3/5/15 126 Jacob Lizak (Parkland) L 13-3 (major) District 11-AAA: 3rd
Region NE-AAA: 1st
State AAA: 5th