No photo available

Sean Logue

Class of 2022 (Sophomore)

106, 113, 120

CURRENT RANK
IN DISTRICT 12:
1 ST
106 pounds
2018-2019: Section 1st; District 1st; Region 5th (AAA)
2019-2020: Section 1st; District 1st; Region 2nd; State 7th (AAA)

Stats for 2019-2020 Father Judge (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2018-2019 Post-Season
12/7/19 113 Matt Milkowich (Upper Perkiomen) W 1:55 (pin) Section: 3rd
Region SE-AAA: DNP
12/7/19 113 Samuel Parnis (West Chester East) W 1:23 (pin)  
12/7/19 113 Max Jackman (West Chester Henderson) W 16-0 4:20 (TF)  
12/11/19 113 Anthony Burke (Council Rock North) W 11-2 (major) Section: DNP (AAA)
12/13/19 113 Carter Gilmore (Marion Center) W 0:34 (pin)  
12/13/19 113 Noah Noel (Penn Cambria) W 1:01 (pin)  
12/14/19 113 Caden Dobbins (Dallastown) W 2-0 Section: 4th
Region SC-AAA: DNP
12/14/19 113 Zach Luckenbaugh (Dallastown) W 3-0  
12/14/19 113 Zeke Dubler (Glendale) W 2-0  
12/19/19 113 Matthew McCaughey (Abington) W 4:35 (pin)  
12/21/19 120 Shane Connor (Penncrest) W 1:59 (pin)  
12/28/19 106 Chazere Woody (Exeter) W 0:58 (pin)  
12/28/19 106 Trent Ruble (Conestoga Valley) W 5:44 (17-2) (TF) Section: 5th (AAA)
12/29/19 106 Aidan O'Shea (Bellefonte) W 12-0 (major) District 6-AAA: DNP
12/29/19 106 Gino Serafini (Central Mountain) W 4-0  
1/7/20 106 Sean O'Toole (Archbishop Ryan) W 2:17 (pin) Section: 6th (AAA)
1/8/20 113 Ryan Kelly (Conwell-Egan) W 9-7 District 12-AA: 3rd
Region SE-AA: DNP
1/11/20 106 Josh Jasionowicz (Stroudsburg) W 7-2 District 11-AAA: 6th
Region NE-AAA: DNP
1/11/20 106 Zach Borzio (Quakertown) W 16-0 (TF)  
1/11/20 106 Lower Merion W Forfeit  
1/11/20 106 Great Valley W Forfeit  
1/11/20 106 Connor Werner (Bethlehem Liberty) L 10-7 District 11-AAA: 3rd
Region NE-AAA: 3rd
State AAA: DNP
1/15/20 106 Bishop McDevitt W Forfeit  
1/18/20 106 Cooper Haase (Osceola, FL) W 4-3  
1/18/20 106 Cael McIntyre (Bethlehem Catholic) W 5-2  
1/19/20 106 Tommy Link (Malvern Prep) L 3:50 (pin)  
1/19/20 106 Chad Ozias (Connellsville) W 1-0 Section: 4th
Region SW-AAA: DNP
1/19/20 106 Cael McIntyre (Bethlehem Catholic) W 4-3 SV  
1/22/20 106 Roman Catholic W Forfeit  
1/22/20 106 John Dooley (St. Joseph's Prep) W 1:14 (pin) Section: 4th
District 12-AAA: 5th
Region NE-AAA: DNP
1/25/20 106 Anthony Parico (Upper Darby) W 1:48 (pin)  
1/25/20 106 Luke Heimbach (Boyertown) W 2:17 (pin)  
1/25/20 106 Xain Cabalo (Sun Valley) W 15-0 (TF)  
1/28/20 113 Sean O'Toole (Archbishop Ryan) W 0:50 (pin) Section: 6th (AAA)
1/30/20 113 Max Cramer (Central High) W 0:47 (pin)  
2/6/20 106 Caden Dobbins (Dallastown) W 2-0 Section: 4th
Region SC-AAA: DNP
2/7/20 106 Zachary Jacaruso (Delaware Valley) W 2-1  
2/15/20 106 Sean Scalen (Roman Catholic) W 1:26 (pin)  
2/15/20 106 Ryan Kelly (Conwell-Egan) W 16-0 4:00 (TF) District 12-AA: 3rd
Region SE-AA: DNP
2/22/20 106 Timothy McFadden (Franklin Towne Charter) W 19-0 2:40 (TF)  
2/22/20 106 John Dooley (St. Joseph's Prep) W 3:34 (pin) Section: 4th
District 12-AAA: 5th
Region NE-AAA: DNP
2/22/20 106 Yasire Brooks (Belmont Charter) W 17-2 2:39 (TF) Section: 1st
District 12-AAA: 3rd
Region NE-AAA: DNP
2/28/20 106 Carson Wagner (Northampton) W 7-2  
2/29/20 106 Josh Jasionowicz (Stroudsburg) W 7-5 District 11-AAA: 6th
Region NE-AAA: DNP
2/29/20 106 Tyler Kasak (Bethlehem Catholic) L 10-0 (major)  
3/5/20 106 Cannon Hershey (Oxford Area) W 8-3 Section: 3rd
Region SE-AAA: 6th
3/6/20 106 Jacob Van Dee (Erie Cathedral Prep) L 7-2 District 10-AAA: 1st
Region NW-AAA: 2nd
State AAA: DNP
3/6/20 106 Ty Watters (West Allegheny) W 3-1  
3/7/20 106 Mac Church (Waynesburg Central) L 2:32 (pin)  
3/7/20 106 Nicholas Allison (Mifflin County) W 4-2 District 6-AAA: 1st
Region NW-AAA: 1st
State AAA: DNP