No photo available

Robert Unruh

Class of 2020 (Senior)

285

2018-2019: Section 3rd; Region DNP (AAA)
2019-2020: Section 1st; Region 1st; State 3rd (AAA)

Stats for 2019-2020 Exeter (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2018-2019 Post-Season
12/6/19 285 Matthew Burton (Nazareth) L 7-6  
12/6/19 285 Xavier Rhyne (Waynesboro) W 0:53 (pin)  
12/7/19 285 Oleksiy Chaban (Council Rock South) W 1:34 (pin) Section: DNP (AAA)
12/7/19 285 Sean Brogan (Spring-Ford) W TB-1 4-2 Section: 1st
Region SE-AAA: DNP
12/7/19 285 Matt Micale (Downingtown West) W SV-1 3-1 Section: 5th (AAA)
12/7/19 285 Stephen Schott (Nazareth) L 3-1 District 11-AAA: 3rd
Region NE-AAA: 4th
State AAA: DNP
12/11/19 285 Kyle Bernet (Daniel Boone) W 0 (DQ)  
12/13/19 285 Nick Rode (Parkland) W 4:00 (pin)  
12/14/19 285 Lucas Reed (Central York) W 3:28 (pin) Section: 4th
Region SC-AAA: DNP
12/14/19 285 Nate Neuhauser (Solanco) W 12-4 (major) Section: 5th (AAA)
12/14/19 285 Max Harar (Council Rock North) W 3:38 (pin) Section: 3rd
Region SE-AAA: DNP
12/18/19 285 Muhlenberg W Forfeit  
12/19/19 285 Angel Vasquez (Governor Mifflin) W 0:22 (pin)  
12/28/19 285 Tyler Anderson (Philipsburg-Osceola) W 1:53 (pin) District 6-AA: 4th
Region SW-AA: DNP
12/28/19 285 Jake Most (Berlin Brothersvalley) W 0:15 (pin) District 5-AA: 4th
12/29/19 285 Nathaniel Mosey (Central Dauphin) W TB-1 3-1 Section: 5th (AAA)
12/29/19 285 Zachary Shelley (Lampeter-Strasburg) W 1:18 (pin) Section: 3rd
Region SC-AAA: DNP
1/4/20 285 Hatboro-Horsham W Forfeit  
1/4/20 285 Ryan Caruso (West Chester Henderson) W 1:45 (pin) Section: DNP (AAA)
1/4/20 285 Unionville W Forfeit  
1/4/20 285 Pottstown W Forfeit  
1/4/20 285 Vincent Corropolese (Perkiomen Valley) W 2:52 (pin)  
1/8/20 285 Ezequiel Fonseca (Reading) W 1:01 (pin)  
1/10/20 285 Frank Reyes (Muhlenberg) W 1:51 (pin)  
1/11/20 285 Addison Boice (Oley Valley) W 0:59 (pin)  
1/11/20 285 Adam Kase (Conrad Weiser) W 2:47 (pin) Section: 2nd
Region SC-AAA: DNP
1/14/20 285 Kyle Fackler (Wilson (West Lawn)) W 1:04 (pin)  
1/15/20 285 Addison Boice (Oley Valley) W 20-5 5:00 (TF)  
1/19/20 285 Upper Perkiomen W Forfeit  
1/19/20 285 Lower Merion W Forfeit  
1/19/20 285 Oxford Area W Forfeit  
1/19/20 285 Nicholas Mahoney (Garnet Valley) W 0:47 (pin)  
1/22/20 285 Twin Valley W Forfeit  
1/24/20 285 Adam Kase (Conrad Weiser) W 1:08 (pin) Section: 2nd
Region SC-AAA: DNP
1/24/20 285 Charles Sheppard (Hamburg) W 0:22 (pin)  
1/28/20 285 Anthony Shires (Cedar Cliff) W 4:28 (pin) Section: 5th (AAA)
1/28/20 285 Trevor Gallagher (Gettysburg) W 3:42 (pin)  
1/30/20 285 Isaiah Barroso (Hempfield) W 4:49 (pin)  
2/14/20 285 Addison Boice (Oley Valley) W 0:36 (pin)  
2/15/20 285 Charles Martin (Garden Spot) W 8-5 Section: 3rd
Region SC-AAA: DNP
2/15/20 285 Adam Kase (Conrad Weiser) W 3-2 Section: 2nd
Region SC-AAA: DNP
2/21/20 285 Kyle Williams (Central Dauphin East) W 2:38 (pin)  
2/21/20 285 Zachary Shelley (Lampeter-Strasburg) W 0:46 (pin) Section: 3rd
Region SC-AAA: DNP
2/22/20 285 Sean Hess (Shippensburg) W 1:36 (pin) Section: DNP (AAA)
2/22/20 285 Adam Kase (Conrad Weiser) W 5:52 (pin) Section: 2nd
Region SC-AAA: DNP
3/5/20 285 Blaine Davis (Mifflin County) W 5-2 District 6-AAA: 2nd
Region NW-AAA: 3rd
State AAA: DNP
3/6/20 285 Ben Grafton (North Allegheny) W 3-1 SV Section: 2nd
Region SW-AAA: DNP
3/7/20 285 Hunter Catka (Sun Valley) L 22-7 5:30 (TF) Section: 1st
Region SE-AAA: 1st
State AAA: 3rd
3/7/20 285 Adam Kase (Conrad Weiser) W 5-2 Section: 2nd
Region SC-AAA: DNP
3/7/20 285 Quentin Franklin (South Fayette) W 3-1 SV Section: 1st
Region SW-AAA: 4th
State AAA: DNP