No photo available

Robert Unruh

Class of 2020 (Senior)

220, 285

2018-2019: Section 3rd; Region DNP (AAA)
2019-2020: Section 1st; Region 1st; State 3rd (AAA)

Stats for 2018-2019 Exeter (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2017-2018 Post-Season
12/7/18 220 Bruce Vaughan (Wilson (West Lawn)) W 8-7 Section: DNP (AAA)
12/7/18 220 Dylan Rodenhaber (Red Land) L 5:04 (pin) Section: 6th (AAA)
12/7/18 220 Sean Schock (Waynesboro) W 2:34 (pin)  
12/7/18 220 Carter King (Bermudian Springs) W 4-0  
12/7/18 220 Stephen Schott (Nazareth) L 6-3 District 11-AAA: 6th
12/7/18 220 Pat Cusack (Downingtown West) L 6-3 Section: 5th
District 1-AAA: 5th
12/12/18 220 Marcus Betts (Daniel Boone) W 0:14 (pin)  
12/14/18 220 Connor Charles (Solanco) W 3:30 (pin)  
12/14/18 220 Tyler Phenegar (Lampeter-Strasburg) W 10-9 Section: 5th (AAA)
12/15/18 220 Bruce Vaughan (Wilson (West Lawn)) L 11-5 Section: DNP (AAA)
12/15/18 220 Pat Cusack (Downingtown West) L 2-0 Section: 5th
District 1-AAA: 5th
12/19/18 220 Muhlenberg W Forfeit  
12/21/18 220 Takoda McNeil (Governor Mifflin) W 13-5 (major)  
12/28/18 220 Zach Aceto (Downingtown East) W 8-2 Section: 3rd
District 1-AAA: 3rd
12/28/18 220 Tonee Ellis (Methacton) L 6-4 Section: 2nd
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: 3rd
State AAA: DNP
12/28/18 220 Isaiah Reed (Huntingdon) W 9-0 (major) District 6-AA: 5th
Region SW-AA: DNP
12/29/18 220 Tanner Riggle (Central Mountain) L 3:53 (pin) District 6-AAA: 4th
Region NW-AAA: DNP
12/29/18 220 Taylor Bolesta (Dallas) W 3:53 (pin) District 2-AAA: 4th
Region NE-AAA: DNP
1/5/19 220 Matt Busby (Octorara) W 0:46 (pin)  
1/5/19 220 Wyatt Hampton (West Chester Henderson) W 17-2 2:37 (TF)  
1/5/19 285 Mark Custer (Hatboro-Horsham) W 0:45 (pin)  
1/5/19 220 Pottstown W Forfeit  
1/5/19 220 Joey Falco (Perkiomen Valley) W 0:38 (pin)  
1/9/19 220 Davis Mahoney (Reading) W 2:54 (pin)  
1/11/19 220 Michael Raudenbush (Kutztown) W 1:34 (pin) Section: DNP (AA)
1/12/19 220 Marcus Betts (Daniel Boone) W 1:45 (pin)  
1/12/19 220 Bruce Vaughan (Wilson (West Lawn)) W 11-1 (major) Section: DNP (AAA)
1/15/19 220 Bruce Vaughan (Wilson (West Lawn)) W 7-6 Section: DNP (AAA)
1/16/19 220 Oley Valley W Forfeit  
1/19/19 220 Upper Perkiomen W Forfeit  
1/19/19 220 Oley Valley W Forfeit  
1/19/19 220 Pat Cusack (Downingtown West) L 5:44 (pin) Section: 5th
District 1-AAA: 5th
1/23/19 220 Jesse Jones (Twin Valley) W 1:18 (pin)  
2/16/19 220 Gino Gaspari (Reading) W 1:01 (pin)  
2/16/19 220 T.J. Moore (Cedar Crest) L 11-3 (major)  
2/16/19 220 Leo Marente (Conestoga Valley) W 1:00 (injury) Section: DNP (AAA)
2/16/19 220 Max Pacheco (Conrad Weiser) W 2:04 (pin) Section: DNP (AAA)
2/22/19 220 Tyler Phenegar (Lampeter-Strasburg) W 5-3 SV Section: 5th (AAA)
2/22/19 220 Dylan Rodenhaber (Red Land) L 3:21 (pin) Section: 6th (AAA)
2/22/19 220 Max Pacheco (Conrad Weiser) W 11-1 (major) Section: DNP (AAA)
2/23/19 220 T.J. Moore (Cedar Crest) L 8-1