No photo available

Dorian Crosby

Class of 2020 (Senior)

195

2017-2018: District 1st; Region 3rd; State 5th (AAA)
2018-2019: District 1st; Region 2nd; State 4th (AAA)
2019-2020: District 1st; Region 1st; State 1st (AAA)

Stats for 2017-2018 Erie Cathedral Prep (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2016-2017 Post-Season
12/12/17 195 Alex Bielak (Erie McDowell) W 3:53 (pin) District 10-AAA: 4th
Region NW-AAA: DNP
12/14/17 195 Thomas Pollard (Meadville) W 7-3 District 10-AAA: 4th
Region NW-AAA: DNP
12/16/17 195 Cody Howard (St. Edwards, OH) L 17-7 (major)  
12/16/17 195 Tymothy Nevadomsky (Pottsville) W 14-2 (major) District 11-AAA: DNP
12/19/17 195 Caprice Hall (Erie) W 19-4 (TF) District 10-AAA: 3rd
Region NW-AAA: DNP
12/21/17 195 Joey Arnold (Warren) W 4:27 (pin)  
12/23/17 195 Jarod Miller (Reynolds) W 8-7 Section: 1st
District 10-AA: 5th
Region NW-AA: DNP
12/29/17 195 Alex Cooley (Battlefield, VA) W 2:58 (pin)  
12/29/17 195 Xavier Molnar (Brookville) L 6-1 District 9-AA: 1st
Region NW-AA: 3rd
State AA: 6th
12/29/17 195 Iszak Kerner (DuBois) W 3-2 District 9-AAA: 4th
Region NW-AAA: DNP
12/29/17 195 Justin Cramer (Hempfield Area) W 5-3 SV Section: 3rd
District 7-AA: 7th
Region SW-AA: DNP
12/30/17 195 Nathan Mankey (North Hills) W 4-2 Section: 2nd (AAA)
12/30/17 195 Nate Ansell (Connellsville) L 6-4 SV Section: 2nd
Region SW-AAA: 4th
State AAA: DNP
12/30/17 195 Jarod Miller (Reynolds) W 3-1 Section: 1st
District 10-AA: 5th
Region NW-AA: DNP
1/5/18 195 Connor Kure (Kenston, OH) W 2:22 (pin)  
1/5/18 195 Lou Alesnik (West Geauga, OH) W 1:10 (pin)  
1/6/18 195 Salah Al-Najjar (North Olmsted, OH) W 2:55 (pin)  
1/6/18 195 Jake Rush (Mentor, OH) W 3-1  
1/6/18 195 Nick Crawford (Canfield, OH) W 5-4  
1/17/18 195 Jack Kaulis (General McLane) W 5-1 District 10-AAA: 2nd
Region NW-AAA: DNP
1/31/18 195 Zack Edminston (Erie McDowell) W 0:35 (pin)  
1/31/18 195 Dimitri Alberti (General McLane) W 2:56 (pin)  
2/8/18 195 Evan Bingaman (Shikellamy) W 11-1 (major) District 4-AAA: DNP
2/9/18 195 Alec Hendal (Canon McMillan) W 5:06 (pin)  
2/9/18 195 Robert Spezza (Bethlehem Catholic) W 6-5  
2/10/18 195 Cade Wilson (Nazareth) L 6-4 District 11-AAA: 1st
Region NE-AAA: 1st
State AAA: 8th
2/10/18 195 Alec Hendal (Canon McMillan) W 10-1 (major)  
2/24/18 195 Joey Arnold (Warren) W 0:56 (pin)  
2/24/18 195 Thomas Pollard (Meadville) W 10-2 (major) District 10-AAA: 4th
Region NW-AAA: DNP
3/2/18 195 Iszak Kerner (DuBois) L 3-2 District 9-AAA: 4th
Region NW-AAA: DNP
3/3/18 195 Blaise Zeiders (Selinsgrove) W 4-1 District 4-AAA: 4th
Region NW-AAA: DNP
3/3/18 195 Sabiyumva Wilson (Brashear) W 3:37 (pin) District 8-AAA: 1st
Region NW-AAA: DNP
3/3/18 195 David Close (Bald Eagle Area) W 3-1 District 6-AAA: DNP
3/3/18 195 Iszak Kerner (DuBois) W 3-2 District 9-AAA: 4th
Region NW-AAA: DNP
3/3/18 195 Brandon Anderson (Philipsburg-Osceola) W 7-2 District 6-AAA: DNP
3/8/18 195 Bruno Stolfi (Souderton) W 7-2 Section: 3rd
District 1-AAA: DNP
3/8/18 195 Jake Koser (Northern York) W Disq. Section: 1st
Region SC-AAA: 3rd
State AAA: 4th
3/9/18 195 Nathan Mankey (North Hills) W 3-1 Section: 2nd (AAA)
3/10/18 195 Luke McGonigal (Clearfield) L 1:10 (pin) District 9-AAA: 1st
Region NW-AAA: 1st
State AAA: 2nd
3/10/18 195 Jake Koser (Northern York) L 1:45 (pin) Section: 1st
Region SC-AAA: 3rd
State AAA: 4th
3/10/18 195 Nate Ansell (Connellsville) W 3-1 Section: 2nd
Region SW-AAA: 4th
State AAA: DNP