No photo available

Sebastian Mateo

Class of 2018

120

2017-2018: District 5th; Region DNP (AAA)

Stats for 2017-2018 Bethlehem Liberty (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2016-2017 Post-Season
12/9/17 120 Kevin Puliti (Garnet Valley) W 9-3 Section: 4th
District 1-AAA: DNP
12/9/17 120 Valentin Moran (Harry S. Truman) W 18-3 3:55 (TF)  
12/9/17 120 Jacob Dunleavy (Owen J. Roberts) W 9-1 (major)  
12/9/17 120 Dallas W Forfeit  
12/9/17 120 Luke Lucerne (Council Rock North) W 6-3 Section: 1st
District 1-AAA: 1st
Region SE-AAA: 2nd
State AAA: 6th
12/13/17 120 Caleb Staub (Whitehall) W 10-4 District 11-AAA: DNP
12/15/17 120 Jared Kuhns (Upper Perkiomen) L 7-5 Section: 3rd
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: 6th
12/16/17 120 Corey Morabito (Methacton) W 2-1 Section: 2nd
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: DNP
12/20/17 120 East Stroudsburg North W Forfeit  
12/21/17 120 Sam Hanley (Northampton) W 6-3 District 11-AAA: 4th
Region NE-AAA: 4th
State AAA: DNP
12/28/17 120 Connor Esbenshade (Warwick) W 6-0  
12/28/17 120 Wiley Kahler (Pottsville) W 3-1 District 11-AAA: DNP
12/28/17 120 Brandon Meredith (Spring-Ford) L 20-5 4:00 (TF) Section: 2nd
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: 3rd
State AAA: DNP
12/28/17 120 Sam Hanley (Northampton) W 7-3 District 11-AAA: 4th
Region NE-AAA: 4th
State AAA: DNP
12/29/17 120 Corey Cope (Quakertown) W 7-3 Section: 2nd
District 1-AAA: 5th
12/29/17 120 Shane Hanson-Ashworth (Council Rock South) W Forfeit  
12/29/17 120 Travis Jones (Phillipsburg, NJ) L 8-5  
1/6/18 120 Josh Stahl (Quakertown) L 11-1 (major) Section: 1st
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: 5th
State AAA: DNP
1/6/18 120 Brock Laggini (Somerville, NJ) L 10-2 (major)  
1/6/18 120 Mario Barberio (Muncy) W 7-3 Section: 4th
District 4-AA: 5th
Region NE-AA: 6th
1/6/18 120 Devin Flannery (High Point, NJ) L 9-2  
1/10/18 120 Matt Lackman (Bethlehem Catholic) L 3-1  
1/11/18 120 Hannah Hunter (Pleasant Valley) W 3:00 (pin) District 11-AAA: DNP
1/13/18 120 Gabe Ayala-Schray (Emmaus) W 6-5  
1/22/18 120 Cameron Enriquez (Stroudsburg) L 3:33 (pin) District 11-AAA: 1st
Region NE-AAA: 2nd
State AAA: 6th
1/24/18 120 Eric Sharp (Pocono Mountain West) W 2:52 (pin) District 11-AAA: DNP
1/25/18 120 Echua Caban (Bethlehem Freedom) W 5:51 (pin)  
1/27/18 120 Brett Scalzo (Easton) W 4-2 District 11-AAA: DNP
2/1/18 120 Saul Blankenhorn (Blue Mountain) W 3:12 (pin) District 11-AAA: DNP
2/3/18 120 Blaine Wilson (Nazareth) L 4-2  
2/3/18 120 Brett Scalzo (Easton) L 3-2 District 11-AAA: DNP
2/3/18 120 Logan Ninos (Northampton) L 4-0 District 11-AAA: 6th
2/13/18 120 Anthony Russo (Northwestern Lehigh) W 1:42 (pin)  
2/23/18 120 Christian Colasurdo (Southern Lehigh) W 1:19 (pin)  
2/23/18 120 Logan Ninos (Northampton) L 3-1 District 11-AAA: 6th
2/24/18 120 Attikos Clifford (Allentown Central Catholic) W 10-2 (major) District 11-AAA: DNP
2/24/18 120 Gabe Ayala-Schray (Emmaus) W 3-0  
2/24/18 120 Brandon Kassis (Parkland) L 6-0  
2/24/18 120 Brett Scalzo (Easton) W 7-2 District 11-AAA: DNP
3/3/18 120 Duncan Waite (St. Joseph's Prep) L 3-2 Section: 3rd
District 12-AAA: 3rd
Region NE-AAA: DNP
3/3/18 120 Robert Zelinski (Scranton) W Forfeit District 2-AAA: 3rd
Region NE-AAA: DNP
3/3/18 120 Darren Clarke (James M. Coughlin) W 3-2  
3/3/18 120 Eamonn Logue (Father Judge) L 3-1 Section: 1st
District 12-AAA: 1st
Region NE-AAA: 5th