PA-Wrestling.com
Bethlehem Catholic Golden Hawks Wrestling District 11
Eastern Pennsylvania Conference
No photo available

Matt Mayer

Class of 2021 (Junior)

106, 113

2017-2018: District 1st; Region 1st; State 4th (AAA)
2018-2019: District 3rd; Region 3rd; State 4th (AAA)

Stats for 2017-2018 Bethlehem Catholic (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2016-2017 Post-Season
12/13/17 113 Carl Cramer (Pocono Mountain West) W 2:24 (pin)  
12/14/17 113 Kordell Waiters (Emmaus) W 18-3 4:39 (TF)  
12/16/17 113 Brandon Seidman (Germantown Academy) L 7-1  
12/20/17 113 Gunnar Wagner (Northampton) W 17-2 2:55 (TF)  
12/21/17 113 Jeffrey Pasciak (Stroudsburg) W 6-3 District 11-AAA: DNP
12/28/17 113 Caleb Harrison (Port Jervis, NY) W 1:25 (pin)  
12/29/17 113 Matthew Inman (Annville Cleona) W 7-3 Section: DNP (AA)
12/29/17 113 Kordell Waiters (Emmaus) W 19-3 2:03 (TF)  
1/10/18 113 Matthew Maloney (Bethlehem Liberty) L 8-6 District 11-AAA: 3rd
Region NE-AAA: 5th
1/11/18 113 East Stroudsburg North W Forfeit  
1/13/18 113 Preston Machado (Delaware Valley) L 2:57 (pin)  
1/13/18 113 Stephen Nace (Pennridge) W 1:00 (pin) Section: 3rd
District 1-AAA: DNP
1/13/18 113 Sam Hanley (Northampton) W Med. Forfeit District 11-AAA: 4th
Region NE-AAA: 4th
State AAA: DNP
1/13/18 113 Trey Ashby (St. Christopher's, VA) W 4-2  
1/14/18 113 Dayton DelViscio (Malvern Prep) L 8-4 Section: 1st
District 1-AAA: 2nd
Region SE-AAA: 4th
State AAA: DNP
1/17/18 113 Wilfred Jimenez (Whitehall) W 1:27 (pin)  
1/20/18 113 Nic Botello (Wyoming Seminary) L 3:32 (pin)  
2/9/18 106 Joseph Porco (Delaware Valley) W 9-5 District 2-AAA: 4th
Region NE-AAA: DNP
2/23/18 106 Carl Cramer (Pocono Mountain West) W 1:04 (pin)  
2/23/18 106 Wiley Kahler (Pottsville) W 7-4 District 11-AAA: DNP
2/24/18 106 Tal-Reese Flemming (Bethlehem Liberty) W 10-8 District 11-AAA: DNP
2/24/18 106 Peyton Brown (Emmaus) W 8-5 District 11-AAA: 5th
Region NE-AAA: DNP
3/3/18 106 Tatyana Ortiz (Mariana Bracetti Academy) W 0:39 (pin) Section: 3rd
District 12-AAA: 6th
3/3/18 106 Joseph Porco (Delaware Valley) W 5:08 (pin) District 2-AAA: 4th
Region NE-AAA: DNP
3/3/18 106 Robert Lawlor (Father Judge) W 7-2  
3/3/18 106 Dave Evans (Tunkhannock) W 14-12 District 2-AAA: 3rd
Region NE-AAA: DNP
3/8/18 106 Matt Vulakh (Pope John Paul II) W 10-3  
3/9/18 106 Ben Monn (Cumberland Valley) L 6-4 OT SV Section: 4th
Region SC-AAA: DNP
3/9/18 106 Carter Dibert (Franklin Regional) W 5-4  
3/10/18 106 Matt Sarbo (Altoona) W 9-8  
3/10/18 106 Kyle Waterman (Council Rock South) W 7-3  
3/10/18 106 Tal-Reese Flemming (Bethlehem Liberty) L 5-4 District 11-AAA: DNP
Copyright © 2019 PA-Wrestling.com LLC | Privacy Policy