No photo available

Mohamad Kaba

Class of 2017

126, 132, 138

2013-2014: Section 3rd; District DNP (AAA)
2014-2015: Section 2nd; District 6th (AAA)
2015-2016: Section 2nd; District 4th; Region DNP (AAA)
2016-2017: Section 1st; District 2nd; Region 4th; State DNP (AAA)

Stats for 2014-2015 Academy Park (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2013-2014 Post-Season
12/6/14 132 Giovanni DiCicco (Kennett) W 5:35 (pin)  
12/6/14 132 Mario Gordon (Notre Dame-Green Pond) L 6-5 UTB District 11-AA: DNP
12/6/14 126 Archbishop Ryan W Forfeit  
12/6/14 132 Jared Andino (South Philadelphia) W 0:42 (pin)  
12/20/14 132 Matt Koresko (Upper Merion) W 5:20 (pin) Section: 4th
District 1-AAA: DNP
12/20/14 132 Daniel Guinan (St. Joseph's Prep) W 10-5  
12/20/14 132 Brandon Sheppard (Episcopal Academy) W 3:22 (pin)  
12/20/14 132 Sean Donohue (Sun Valley) L 1:04 (pin) Section: 4th
District 1-AAA: DNP
12/27/14 132 Owen Nell (ELCO) W 5:36 (pin)  
12/27/14 132 Conwell-Egan W Forfeit  
12/27/14 132 Tom Hammaker (Phoenixville) W 3-2 Section: DNP (AAA)
12/27/14 132 Colin Devlin (Upper Dublin) L 1:24 (pin) Section: 2nd
District 1-AAA: 1st
Region SE-AAA: DNP
12/27/14 132 Sasha Reiger (Strath Haven) W 3:10 (pin)  
1/3/15 132 Overbrook W Forfeit  
1/3/15 132 Joshua Gold (Harriton) W 2:17 (pin)  
1/3/15 132 James Frye (William Penn Charter) L 4-3  
1/3/15 132 Colin Devlin (Upper Dublin) L 1:21 (pin) Section: 2nd
District 1-AAA: 1st
Region SE-AAA: DNP
1/3/15 132 Peter DeMallie (Central Bucks South) W 12-2 (major)  
1/7/15 132 Tommy Smarkola (Chichester) L 5-3 Section: 1st
District 1-AAA: DNP
1/14/15 138 Dylan Seuell (Glen Mills) W 4-2  
1/17/15 132 Jack Zummo (Daniel Boone) W 5-0 Section: DNP (AAA)
1/17/15 132 Alex Chiodo-Ortiz (Wissahickon) W 6-4 Section: 2nd
District 1-AAA: DNP
1/17/15 132 Antonio Cook (Glen Mills) W 1:07 (pin)  
1/17/15 132 Logan Pennypacker (Pottstown) L 2:29 (pin) Section: 2nd
District 1-AAA: 4th
1/17/15 132 John Heiskell (Ridley) W 8-3  
1/23/15 132 Jake Gorman (West Chester East) W 1-0  
1/29/15 132 Marvins Francois (Bensalem) W 3:46 (pin)  
1/30/15 132 Eric Long (Martin Luther King) W 2:38 (pin)  
2/4/15 138 Eric Thomas (Interboro) L 0:32 (pin) Section: 1st
District 1-AAA: 3rd
Region SE-AAA: DNP
2/6/15 132 Nagi Yahya (Penn Wood) W 4-1 Section: 4th (AAA)
2/10/15 132 Dmitri Bourlako (Lower Moreland) L 10-3 District 1-AA: 1st
Region SE-AA: DNP
2/14/15 132 Dylan Seuell (Glen Mills) W 4-1  
2/14/15 132 Tommy Smarkola (Chichester) L 9-8 Section: 1st
District 1-AAA: DNP
2/21/15 132 Christian Nolte (Souderton) W 5:52 (pin)  
2/21/15 132 Alex Winshel (Abington) L 6-3 Section: 4th
District 1-AAA: DNP
2/21/15 132 Robbie Fasciocco (Council Rock South) W 5-4 Section: 3rd
District 1-AAA: 4th
2/23/15 132 Justin Kramer (Neshaminy) L 11-3 (major) Section: DNP (AAA)
2/23/15 132 Tommy Smarkola (Chichester) L 8-7 Section: 1st
District 1-AAA: DNP