PA-Wrestling.com
District 3 High School Wrestling
<< Previous Week

Next Week >>
January 20, 2019 - January 26, 2019
Sunday, January 20th
Individual Tournaments
Escape the Rock   Match Video
at Council Rock South HS
         Chambersburg 17th place
         Lower Dauphin 13th place
Monday, January 21st
Dual Meets
Boiling Springs at Greencastle Antrim 7:00 pm  
East Pennsboro at Trinity 7:00 pm  
Big Spring 39, Susquenita 27 boxscore  
Senior Night
Bishop McDevitt 40, Camp Hill 36 boxscore  
Lampeter-Strasburg 39, Manheim Central 35 boxscore  
Milton Hershey 56, Palmyra 11 boxscore  
South Western 64, Elizabethtown 4 boxscore  
Tuesday, January 22nd
Dual Meets
Hamburg 68, Northern Lehigh 6 boxscore  
Newport 51, Biglerville 23 boxscore  
York Suburban 42, Red Lion 31 boxscore  
Wednesday, January 23rd
Dual Meets
Lebanon at Cedar Crest TBA  
Manheim Central at Donegal TBA  
Elizabethtown at Garden Spot TBA  
Camp Hill at Mechanicsburg TBA  
Annville Cleona at Northern Lebanon TBA  
Brandywine Heights at Schuylkill Valley TBA  
Red Land at Susquenita TBA  
Upper Dauphin at Tri Valley TBA  
Hempfield at Warwick TBA  
Steelton-Highspire at Newport 6:00 pm  
Twin Valley at Exeter 6:30 pm  
Senior Night
Oley Valley at Governor Mifflin 6:30 pm  
Reading at Muhlenberg 6:30 pm  
Conrad Weiser at Tulpehocken 6:30 pm  
Tri Meet at Tulpehocken
York Tech at Tulpehocken 6:30 pm  
Tri Meet at Tulpehocken
Daniel Boone at Wilson (West Lawn) 6:30 pm  
Conrad Weiser vs. York Tech 6:30 pm  
Tri Meet at Tulpehocken
ELCO at Columbia 7:00 pm  
Cocalico at Conestoga Valley 7:00 pm  
Big Spring at Cumberland Valley 7:00 pm  
Dover at Delone Catholic 7:00 pm  
Lampeter-Strasburg at Ephrata 7:00 pm  
Schuylkill Haven at Halifax 7:00 pm  
Octorara at Lancaster Catholic 7:00 pm  
Manheim Township at Penn Manor 7:00 pm  
J.P. McCaskey at Solanco 7:00 pm  
James Buchanan at West Perry 7:00 pm  
Thursday, January 24th
Dual Meets
Shippensburg at Boiling Springs TBA  
Mechanicsburg at Cedar Cliff TBA  
Hanover at Fairfield TBA  
Central Dauphin East at Red Land TBA  
Carlisle at State College 6:00 pm  
York Tech at Biglerville 7:00 pm  
Harrisburg at Central Dauphin 7:00 pm  
Chambersburg at Cumberland Valley 7:00 pm  
Dover at Eastern York 7:00 pm  
Greencastle Antrim at James Buchanan 7:00 pm  
Bermudian Springs at Littlestown 7:00 pm  
Hershey at Lower Dauphin 7:00 pm  
East Pennsboro at Middletown 7:00 pm  
Camp Hill at Milton Hershey 7:00 pm  
Trinity at Palmyra 7:00 pm  
Dallastown at Red Lion 7:00 pm  
Bishop McDevitt at Susquehanna Township 7:00 pm  
West York at Susquehannock 7:00 pm  
Big Spring at West Perry 7:00 pm  
Kennard Dale at York Suburban 7:00 pm  
South Western at Central York 7:30 pm  
Spring Grove at New Oxford 7:30 pm  
Friday, January 25th
Individual Tournaments
Coal Cracker Tournament TBA  
at Panther Valley HS
         Carlisle
         Gettysburg
Lancaster-Lebanon Championships 4:00 pm  
at TBA
         Annville Cleona
         Cedar Crest
         Columbia
         Conestoga Valley
         ELCO
         Ephrata
         Garden Spot
         Hempfield
         J.P. McCaskey
         Lampeter-Strasburg
         Lancaster Catholic
         Manheim Central
         Manheim Township
         Northern Lebanon
         Octorara
         Penn Manor
         Pequea Valley
         Solanco
         Warwick
Thomas Chevrolet Tournament TBA  
at Bedford HS
         Newport
Ultimate Warrior Tournament 11:30 am  
at West Branch HS
         Shippensburg
Dual Meet Tournaments
BCIAA Team Tournament 4:15 pm tournament details
at Wyomissing HS
Saturday, January 26th
Individual Tournaments
Coal Cracker Tournament TBA  
at Panther Valley HS
         Carlisle
         Gettysburg
Lancaster-Lebanon Championships 9:00 am  
at TBA
         Annville Cleona
         Cedar Crest
         Columbia
         Conestoga Valley
         ELCO
         Ephrata
         Garden Spot
         Hempfield
         J.P. McCaskey
         Lampeter-Strasburg
         Lancaster Catholic
         Manheim Central
         Manheim Township
         Northern Lebanon
         Octorara
         Penn Manor
         Pequea Valley
         Solanco
         Warwick
Thomas Chevrolet Tournament TBA  
at Bedford HS
         Newport
Ultimate Warrior Tournament 9:00 am  
at West Branch HS
         Shippensburg
Vanguard Invitational TBA  
at Sun Valley HS
         Twin Valley
Dual Meet Tournaments
Westtown Duals TBA tournament details
at Westtown School
Teams: Greencastle Antrim, Westtown School
Dual Meets
Boiling Springs at Bermudian Springs TBA  
Kennard Dale at Brandywine Heights TBA  
Central Dauphin at State College 11:00 am  
Pittston Area at Kutztown 1:30 pm  

Please send any corrections to email@pa-wrestling.com.

Copyright © 2019 PA-Wrestling.com LLC | Privacy Policy