AA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   172   189   215   285  
AAA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   172   189   215   285  
AA BRACKETS   North East   North West   South East   South West
AAA BRACKETS   North East   North West   South East   South West   South Central

QUALIFIERS BY REGION: AAA = NW 3; NE 4; SC 4; SE 5; SW 4        AA = NE 4; NW 4; SE 6; SW 6

AA 160 LBS

Gr Wrestler Team Record District Region Place Last Year
Sr Alexander, Alan Pope John Paul II 21-6 1   6th State 6th
Sr Barr, Damian Burrell 18-7 7   5th District 4th
Jr Bauder, Tyler Jersey Shore 27-10 4   6th District DNP
Sr Bingaman, Troy Mifflinburg 31-6 4   3rd Region 4th
Sr Boozer, Stetson Cochranton 27-9 10   4th Region DNP
Jr Brady, James Columbia 25-14 3   7th Section 6th
Sr Brensinger, Mason Northwestern Lehigh 13-4 11    
Jr Brookman, Kyle McGuffey 22-10 7   Section 4th
Jr Brown, Coyha Brookville 14-8 9   District 4th
Jr Czafit, Karoly Conwell-Egan 15-14 12    
Jr Dawson, Porter Sullivan County 24-16 4    
So Divens, Josh Sharpsville 28-12 10   Section 3rd
Sr Droege, Caden Lancaster Catholic 35-8 3   3rd District 6th
So Dubbs, Cameron Bald Eagle Area 21-15 6    
Jr Dubler, Zeke Glendale 32-2 6   2nd Region DNP
Jr Ely, Luke Kane 24-8 9   5th State DNP
Jr Flinn, Dustin Forest Hills 26-14 6   Region 6th
Jr Fritz, Bennett Honesdale 22-11 2   District 6th
Jr Garcia, Holden Notre Dame-GP 34-9 11   1st State 6th
Fr Gentile, Vito Reynolds 24-14 10   3rd  
Sr Gill, Cooper Northern Lebanon 26-7 3   8th District DNP
Sr Glessner, Anthony Bishop McDevitt 27-8 3   4th  
Sr Green, Bryant Towanda 32-6 4   4th  
Jr Hacker, Christian Sharon 27-10 10   Section 3rd
Jr Hearn, Collin Conneaut Area 27-2 10   2nd State DNP
Jr Heckathorne, Jonah Franklin 23-17 10   Section 4th
Sr Hemminger, Ethan Somerset 24-7 5   Region DNP
Sr Hirak, Christian Derry Area 28-5 7   4th  
So Hoffman, Alex Milton 25-13 4    
So Kauffman, Joshua Susquenita 24-18 3    
Sr Konigus, Mason Lake Lehman 17-8 2   5th Region DNP
Jr Lucykanish, Daniel Palmerton 16-3 11   District DNP
Jr MacKay, Grant Laurel 33-2 7   1st State 1st
Jr McCloskey, Austin Penn Cambria 22-15 6   District DNP
Sr Moore, Luke Chestnut Ridge 32-7 5   3rd State 7th
Jr Nace, Carter West Perry 26-11 3   Section 6th
Sr Nixon, Ty Muncy 31-5 4   2nd Region 4th
Jr Orbin, Jessie Chartiers-Houston 13-6 7   District DNP
Sr Pettit, Trevor Beth-Center 33-4 7   7th Region 6th
Sr Reck, Jayce Mount Union 17-16 6   Section 3rd
Jr Schneider, Robbie Lackawanna Trail 41-3 2   1st Region 2nd
Jr Shimer, Kaleb Blue Ridge 13-7 2   District 5th
Sr Slovick, D.J. Burgettstown 34-12 7   8th Region DNP
Sr Smith, Ganon Newport 34-0 3   2nd District 5th
So Snider, Eion Northern Bedford 22-9 5   District 3rd
Sr Stoyer, Nick Schuylkill Haven 26-11 11   District DNP
Fr Sugalski, Luke Faith Christian Academy 29-8 1   5th  
So Tingley, Mitchell Commodore Perry 12-9 10    
So Weaver, Andrew Tyrone 26-12 6   District DNP
So Welka, Ryan Fort LeBoeuf 21-14 10   6th Region DNP
Fr Welsh, Braedon Fort Cherry 27-7 7   6th  
Fr Wright, John Coudersport 17-15 9    
Jr Zimmerman, Aiden Johnsonburg 21-9 9   1st  

Records are prior to the regional tournaments.