PA-Wrestling.com
AA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AAA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AA BRACKETS   North East   North West   South East   South West
AAA BRACKETS   North East   North West   South East   South West   South Central

QUALIFIERS BY REGION: AAA = NW 3; NE 4; SC 4; SE 5; SW 4        AA = NE 4; NW 4; SE 6; SW 6

AA 113 LBS

Gr Wrestler Team Record District Region Place Last Year
Jr Baird, Tyler Ellwood City 28-13 7 SW District DNP
Jr Ball, Joe Moshannon Valley 24-10 6 SW Region DNP
Fr Barberio, Mario Muncy 29-12 4 NE 6th  
So Berstler, Ryan Middletown 24-15 3 SE Section 4th
Jr Bittner, Doug Mount Pleasant 22-10 7 SW State DNP
So Branford, Marckis Wilson Area 29-7 11 SE 5th District 6th
Sr Bronzburg, Colby Bloomsburg 26-9 4 NE 4th State DNP
Jr Burkhart, A.J. Athens 33-6 4 NE 3rd  
Jr Bush, Kyle Ridgway 25-3 9 NW 1st Region DNP
Jr Christie, Derrick Westmont Hilltop 15-7 6 SW 2nd State DNP
So Cornell, Garret Everett 28-2 5 SW 5th State DNP
Jr Crowell, Isaac Fort LeBoeuf 34-8 10 NW 3rd Region DNP
So Daubert, Byron Forest Hills 27-2 6 SW State DNP
So Denochick, Tyler West Branch 25-8 6 SW District 6th
Jr Dovshek, Manny Bentworth 27-3 7 SW 4th State DNP
Jr Dunn, Colin South Fayette 28-11 7 SW Region DNP
Jr Dunn, Ryan Western Wayne 30-9 2 NE Region DNP
So Evans, Tyger Susquehanna Township 26-8 3 SE 2nd Region DNP
So Gardner, Judah Union City 18-12 10 NW  
So Gaul, Bryan Burrell 29-11 7 SW 6th Region DNP
Jr Gelvin, Aaron Greenville 22-10 10 NW Region DNP
Fr Gonzalez, Dorian Newport 19-6 3 SE  
So Gust, Anthony Wyomissing 24-12 3 SE Section DNP
Sr Kasper, Anthony Elmer L. Meyers 31-8 2 NE 5th District 5th
So Kekich, Sebastian Bishop McCort 16-9 6 SW District DNP
Sr Kunselman, Keelan Brookville 27-10 9 NW 2nd State 5th
Jr Lane, Jaret Southern Columbia 41-0 4 NE 1st State 2nd
Jr Lutz, Wyatt Montoursville 32-6 4 NE 2nd State DNP
So Markulics, Richie Notre Dame-Green Pond 35-2 11 SE 3rd State 8th
Sr Munsee, Logan Corry Area 27-9 10 NW District DNP
Jr Park, Andrew Faith Christian Academy 13-5 1 SE  
So Passarelli, Blake Curwensville 27-4 9 NW 4th State DNP
Sr Putzi, Dennis Honesdale 31-7 2 NE District 6th
Fr Quigg, John Springfield Township 16-18 1 SE  
So Rosengrant, Nick Saucon Valley 24-6 11 SE State DNP
Fr Rutter, Tristan Glendale 24-11 6 SW  
So Ryan, Austin Burgettstown 16-5 7 SW District DNP
Fr Schoffstall, Cal Tri Valley 27-13 11 SE 4th  
So Shields, Chase Bishop McDevitt 32-4 3 SE 1st State 6th
So Songer, Mason Redbank Valley 19-8 9 NW  
So Thompson, Hunter Titusville 32-2 10 NW Region DNP
So Tuckey, Joshua Biglerville 24-13 3 SE District DNP
Jr Velez-Arce, Jon Bishop McDevitt 11-20 12 SE  
So Villa, Brady Tussey Mountain 8-1 5 SW District 4th
So Ward, Z.J. Freedom Area 34-5 7 SW 3rd Region DNP
Jr West, Landon Bermudian Springs 25-13 3 SE 6th State DNP
Fr Wilcox, Adam Reynolds 24-10 10 NW  
Sr Williams, Dylan Chestnut Ridge 26-11 5 SW 1st Region DNP

Records are prior to the regional tournaments.

Copyright © 2018 PA-Wrestling.com LLC | Privacy Policy